App Store Google Play

Дніпрян закликають робити дублікати ключів від підвалів

10.09.2014 10:29
Дніпрян закликають робити дублікати ключів від підвалів

У разі надзвичайних ситуацій мешканцям можна укриватися у підвалах житлових будинків. Про це під час прес-конференції повідомив начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи Сергій Коваленко.

За його словами, прихистити людей можуть найближчі і найпростіші укриття - підвали та льохи. Сховища на заводах, перш за все, призначені для того, щоб у разі необхідності убезпечити людей, які в цей час на роботі.

«Якщо надзвичайна ситуація, наприклад артобстріл, застала вас посеред вулиці - слід одразу ховатися у підвали, підземні парковки, переходи, метро тощо. Якщо ж переліченого немає поблизу - захистити від осколків можуть виступаючі бордюри, бетонні споруди, землянки тощо. Але, ні в якому разі не можна бігти по вулиці чи ховатися під деревами, бо коли снаряд потрапляє у крону дерева, радіус його ураження значно більший. У разі, якщо під час обстрілу людина знаходиться вдома і у неї немає можливості дістатися підвалу - слід закритися у глухій кімнаті - найчастіше це туалет чи ванна, якщо ж це неможливо, треба лягти під вікно, щоб не зачепили осколки битого скла», - розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дніпропетровської міської ради Сергій Гайдук.

За його словами, до надзвичайних ситуацій краще підготуватись заздалегідь - мати щонайменше дводенний запас води та продуктів, що не псуються. Також слід мати в аптечці невідкладної допомоги антибіотики широкого спектру дії, кровозупиняючі препарати, бинти, знеболюючі ліки тощо. Поряд мають бути і документи та гроші, щоб людина в паніці не витрачала час на пошуки необхідного.

Сергій Гайдук також наголосив, що заздалегідь слід звернутися до ЖЕКів та ОСББ для того, щоб дізнатися, де знаходяться найближчі укриття.

«Окрім того, у ЖЕКах, на випадок надзвичайної ситуації, можна буде взяти ключі від підвалів та зробити дублікати, чи хоча б дізнатися у кого вони знаходяться на зберіганні. Звертаємося до мешканців, аби вони долучилися до прибирання у підвалах сміття та забезпечення місць тимчасового схову найнеобхіднішим. Наразі у цілях безпеки всі підвали замкнені», - зазначив Сергій Гайдук.

З питань цивільної оборони населення слід звертатися за телефонами - 770-08-20, 770-08-81 з 9.00 до 18.00.

На сьогодні у Дніпропетровську понад 300 захисних споруд і понад 3 тисячі найпростіших укриттів (підвалів) у багатоквартирних будинках. По Дніпропетровській області захисних споруд 1 тисяча 721 та близько 148 тисяч найпростіших укриттів у багатоквартирних та приватних будинках.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...