App Store Google Play

У Дніпропетровську стартувала виставка картин місцевого майстра

05.09.2014 18:04
У Дніпропетровську стартувала виставка картин місцевого майстра

Охочі помилуватися пейзажами Дніпропетровська та сіл області, виконаними у стилі неопримітивізму, відучора мають нагоду відвідати виставку художника Анатолія Сологуба.

 

Картини художника представлені у музеї «Літературне Придніпров’я». Сама ж виставка приурочена до Дня незалежності України.

 

 Його часто називають дніпропетровським Утрілло. Як і французький живописець-пейзажист, Анатолій Сологуб не має систематичної художньої освіти, проте не відзначити його талант і самобутність неможливо.

 

 Художник народився в Дніпропетровську  і вся його творчість присвячена саме місцевій тематиці. Улюблені райони художника — Петриківський, Царичанський та Новомосковський, а цикл міських пейзажів він назвав “Січеславські двори”.

 

     »Взагалі в мене з дитинства почуття до України  і всі роботи, які представлені, стосуються нашої Дніпропетровської області», — розповідає Анатолій Сологуб.

 

Роботи для виставки художникові доводилось збирати із приватних колекцій, відтак дату відкриття перенесли на 3 вересня.

 

Заслужений художник України Григорій Чернета знає Анатолія Сологуба ще із 80-х років. Тоді на вулиці Карла Лібкнехта у Дніпропетровську була художня студія, яка збирала художників-аматорів.

 

 До художніх виставок таких митців тоді не допускали, згадує він, натомість зараз таку можливість митець має.

 

     »Він все життя прагнув до вивчення натури, до вивчення живопису, до професійності. Але, справа в тім, що він настільки самобутній  і вони мають свою художню цінність. Видно, що це робив художник без професійної освіти, але видно, що це робив художник», — каже Григорій Чернета, заслужений художник України.

 

 Об’єкти для своїх картин художник обирає просто — те, що припало йому до душі. Каже, що намагається відобразити у них своє перше враження. І в цьому вбачає свою подібність до імпресіоністів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...