App Store Google Play

Бах-бах, ти вмер!

05.09.2014 11:12
Бах-бах, ти вмер!
"Мало вас, а нас - ще менше..."

Рутенія, "Колискова"

На східному фронті справді воюють найкращі й найсміливіші. Але їх так мало як для "найбільшої країни Європи". І воєнний обоз для малочисельної армії організовує також невеликий загін волонтерів. Сміливий і малочисельний. І пожертви для фронту надають лише окремі громадяни, а решта безсовісно відвертають голови, коли минають вантажівки з прапором, у які збирають допомогу народній армії під стінами супермаркетів. Кияни "раптом" починають кудись заклопотано поспішати. Вони зумисне не помічають. Тобто роблять над собою зусилля "не помічати". І в ці хвилини так соромно дивитися на людей, у яких почав вірити в часи Лютневої революції на Майдані.

Так, гривня обвалилася, так - ціни прямують вгору. Так, вже 5 місяців волонтери підміняють собою державу. Але мішечок гречки чи макаронів коштує 6-8 гривень, тобто дешевше за філіжанку кави. Кусок мила, пара шкарпеток, станок для гоління - це мінімум для невідомого нам героя на російському фронті обходиться у щоденну пачку цигарок. А якщо ліньки й на такий дріб'язок витрачати час, завжди є можливість хоча б на щоденне "смс" з телефону. То що ж трапилося - у нас закінчилися гроші чи солідарність?

Так, реально бісять переповнені технікою склади Міноборони, якої так бракує нашим воїнам, і нервує відсутність держзамовлення на важку техніку та зброю на наших заводах ВПК, які лише й працюють для якихось африкано-азіатських замовників. Засекречення правди про трагедію під Іловайськом, як, зрештою, і саме приховування реальних наших втрат на Східному фронті, викликають лише безсилу лють. Але масові прокльони на "голови й лампаси" наших пострадянських офіцерів-генералів, які до 2013-го отримували свої зірки за розпродаж армії й розвал системи оборони, є просто вершиною інфантилізму. Тих генералів у нас з півтисячі і вони такими були весь час - мінімум останніх 23 роки. Вони були такими самими й до Майдану - вони раптом мали стати іншими?!

То що ж сталося не з ними, а з нами усіма за ці трагічні декілька місяців? Ми втратили бажання змін, нам вже не потрібна свобода?! Ми вже самі у себе не віримо?! Ми знову не хочемо розуміти, що уся слабкість нашої держави є наслідком колективного пофігізму?! Нашого спільного! Ми не хочемо відповісти собі на просте запитання: усе це сталося лише учора чи тривало щодня останніх двадцять три роки?! Ми ж усі були частиною цієї злочинної пострадянської системи! На наших очах щодня і не без нашої участі, а часто й злочинної неучасті, руйнували "непобудовану" державу.

У лютому ми врешті сказали собі: досить, починаємо будувати країну для себе. А у вересні тепер що, опустимо руки, бо на нас напав Адольф Путін і орди російських нацистів?! Бо ніхто з бандитів Януковича не покараний, бо всі хто крав і вбивав - утекли з награбованим?! Бо нічого не змінилося? Будемо повторювати синдром "противсіхів" зразка 2005-2010 років? Чи просто множити в соцмережах паніку в групах "все пропало"? Живі герої на сході ведуть боротьбу, а "мертві", які начитались інтернетів і надивилися телевізорів, сновигають вулицями безпечних міст. Як герої пісні Die Toten Hosen, що співають про таких: "бах-бах і ти - мертвий". Це не реальні міни і снаряди російських окупантів, це не залпи гаубиць і ракет "градів-ураганів" - це фальшиві "бах-бах" у цивільних головах, які раптом відмовилися функціонувати.

Втеча від інформації, втеча від війни, втеча від страху? Ні, це та сама інфантильна звичка втікати від самого себе - я закрию очі сильно-сильно і чудовисько зникне! Я перестану помічати війну, і вона мене омине?! Хіба це не менший ідіотизм, ніж той, який панує у 85% головах народу-агресора, який злетів з котушок у прірву психозу й російського нацизму?!

Коли ті самі регіонало-комуністи провалюють необхідні для фронту закони чи проекти про люстрацію самих себе - під стінами парламенту майже нікого не має. А от перекриття доріг і пікети під армійським штабом - охочих покричати хоч відбавляй. Це другий фронт проти самих себе? Важко перечитати історію падіння Української народної республіки у 1918-1920 роках?

Важко зрозуміти, що коли хірургам не вдається провести успішну операцію, то ніхто схему лікування на мітингах під лікарнею не вирішує?! То чому "вуличні стратеги" уявляють себе більшими "македонськими" ніж ті, хто щогодини приймає непрості рішення про життя і смерть наших воїнів? Знаєте, кого й на кого замінити в армії? Є пропозиції, звідки взяти резерви підготовлених бійців до війська, якого у березні взагалі ще не було?! Гадаєте, що є достатньо сучасної важкої техніки й зброї, а БТРи ліпляться за ніч, як батони на хлібзаводі?

Раціональний і дієвий тил - це чимала частина будь-якої успішної воєнної кампанії. Здається, цю банальну істину вперто не хочуть усвідомити навіть послідовно патріотичні маси. Чи існувала б держава Ізраїль, якби босі й голодні євреї з усього світу у 1948-му влаштовували б мітинги "матерів" з перекриттям доріг, бойкотували своїх офіцерів і мітингували під штабами, бо їхню щойно відновлену державу з усіх боків атакували армії Єгипту, Йорданії, Іраку, Сирії, Лівану, Саудівської Аравії та Ємену? У євреїв з трофейною зброєю просто не було шансів. Танки й авіація атакували з півночі, півдня та сходу країни - але вони вистояли.

І так було у всіх шести війнах за останніх півстоліття держави Ізраїль. До речі, частина героїв і полководців цих воєнних звитяг були нашими українськими євреями. Але це вже інша історія. Просто перегляньте цю історичну хроніку про солідарну роль фронту й тилу, коли попри чималі втрати уся нація прийшла до перемоги. У тому далекому 1948-му у Ізраїлю було так багато таких самих проблем, які маємо ми сьогодні у ці місяці російської інтервенції. Тож замість слухати інформаційні "бах-бах" у своїх головах - діймо!

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...