App Store Google Play

Освітяни висловили недовіру Демчику

04.09.2014 17:25
Освітяни висловили недовіру Демчику

Зранку ґанок Дніпропетровської ОДА був людним: освітяни міста, представлені колективом Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (далі - ДОІППО), вчителями міста, громадськими організаціями «Педагогіка і культура», «День культури світу», освітнім центром «Гуманної педагогіки»  вийшли до ОДА з гаслами: «Демчик – геть!», «Демчика в АТО», «Демчик вбиває освіту», «Демчику люстрацію» «Наш ректор - Романенко».

 

Передумови рішучих настроїв більше сотні мітингуючих освітян розповів перший проректор ДОІППО Долгополий Володимир Григорович:

 

«На зборах трудового колективу ДОІППО Олександр Демчик (директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА) зачитав листа від імені керівництва ОДА, котрий констатував намір приєднати Інститут підприємництва «Стратегія» (далі – «Стратегія) м. Жовті Води до ДОІППО окремим факультетом. Колектив в ту ж мить виказав невдоволення абсурдним не логічним об’єднанням.

Проте вже за декілька днів з’явився проект рішення обл. ради про перейменування «Стратегії» на «Комунальний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський навчально-науковий інститут післядипломної освіти” Дніпропетровської обласної ради», а наш інститут ДОІППО реорганізувати та приєднати до «Стратегії».  Себто жилетку хочуть приєднати до рукава! При цьому запропонована назва новоутвореного закладу виключає головне слово - «педагогічна» освіта, що призведе до знищення нашого закладу як такого і якісної освіти вчителів області загалом!»

 

Перший проректор додав основні вимоги, з якими сьогодні освітяни та науковці прийшли під стіни ОДА:

- люстрація та відставка керівництва департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА в особі Демчика О.І.;

- категоричне «проти» злиттю ДОІППО, як одного з найпотужніших освітніх центрів України з будь-яким іншим освітнім закладом, тим паче зі «Стратегією, так як цей заклад немає жодного відношення до вчительства та педагогіки;

- недопущення призначення в.о. ректора ДОІППО нині діючого ректора «Стратегії» Дмитра Ядранського, що є можливим,  так як повноваження ректора ДОІППО Михайла Ілліча Романенко завершуються сьогодні. Колектив ДОІППО знову обрав  ректором Романенко М.І., проте поки не вступив в дію закон «Про вищу освіту» (до 06.09.2014), за наявності політичної волі, в.о. ректора можуть назначити  за старою схемою без врахування волі колективу.

 

За декілька хвилин до мітингуючих освітян вийшов Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради, та запропонував обрати декількох представників від освітян, котрі б взяли участь у засіданні робочої групи разом з іншими представниками громадськості задля вирішення всіх спірних питань.

 

«Рішення щодо злиття інститутів має бути за трудовим колективом навчальних закладів. Особисто я підтримую сторону трудового колективу», - зазначив у власній промові голова обласної ради.

 

Проте розпал мітингуючих було не задоволено в повному обсязі і вони рушили ходою до Освітнього центру Дніпропетровської області, де знаходиться робоче місце Демчика О.І., аби особисто виказати недовіру діям директора та загалом очолюваного ним Департаменту освіти і науки ОДА.

 

До подива громади, Демчик О.І. разом із заступницею Любовю Кравченко одразу вийшли до мітингуючих і почали переконувати в доцільності об’єднання двох закладів. За словами мужів Департаменту освіти Дніпропетровської області злиття призведе до підвищення конкурентоспроможності, виконання всіх чотирьох функцій Інституту післядипломної педагогічної освіти, ректором буде молодий топ-менеджер ректор «Стратегії» Ядранський Д.М, а не 69-річний нині діючий Романенко М.І. Остання теза неабияк обурила освітян, як, словом, і попередні, адже мітингуючи мали на кожну спростування.

 

Очільники Департаменту також закидали відсутність ліцензії у ДОІППО, проте таку мітингарі продемонстрували, пояснивши, що документи на ліцензування  були подані вчасно, проте через ситуацію в країні сам папірець отримали тільки на початку липня.

 

Завершилось емоційне спілкування тим, що Олександр Ігорович запросив декількох представників поспілкуватись в спокійній атмосфері, на що освітяни звинуватили Департамент освіти у небажанні вирішувати спірні питання відкритим діалогом на етапі виникнення таких, непрозорості роботи та запевнили, що будуть і надалі вимагати відставки Демчика О.І.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...