App Store Google Play

Чи є шанс повернути Україні військовий госпіталь Дніпропетровська?

04.09.2014 12:39
Чи є шанс повернути Україні військовий госпіталь Дніпропетровська?

Про це 3 вересня міркували в ІА «ДНЕПР-ПОСТ» юрист Військового госпіталю Дніпропетровська Ярослав Хорунжий та заступник голови Громадської ради при Дніпропетровській міській раді Василь Сухов.

 

Правозахисник Василь Сухов розповів, що історія поневірянь військового госпіталю почалася ще в 2007 році. Тоді в місті проводили громадські слухання - з'явився інвестор, який запропонував побудувати новий госпіталь, обладнаний за останнім словом медицини.

 

«Планувалося, що цей лікувальний заклад з'явиться десь в районі вулиці Криворізькій. Старий госпіталь інвестор хотів придбати і закрити, оскільки в місті з'явиться новий. На цьому все затихло. Але 2 роки тому тодішній Міністр оборони Михайло Єжель сказав, що Дніпропетровський базовий військовий госпіталь продали. А нещодавно громадськість дізналася, що госпіталь знаходиться в руках російських бізнесменів. Його територія належить ВТБ «Банку». Зараз з цього приводу ведуться судові розгляди, і ми сподіваємося, що госпіталь знову повернеться у відомство Міністерства оборони», - розповів представник Громадської ради при міськраді.

 

За словами Сухова, нещодавно в медичний заклад вже приїжджали представники банку, але, на щастя, нікого виселяти не стали.

 

«Я вважаю, що депутати повинні слати запити уповноваженим особам. Крім того, можна виставити охорону. Залучити Штаб національного захисту Дніпропетровської області, щоб ніхто сторонній не зміг проникнути на територію госпіталю», - сформулював свої рекомендації правозахисник.

 

Водночас юрист військового госпіталю не зміг сказати, чи є шанс повернути госпіталь у відомство Міноборони, але у нього є надія.

 

«Фактично, людей, що знаходяться в госпіталі, в будь-який момент можуть виставити за двері, оскільки установа знаходиться на території, що належить «ВТБ Банку». Я не можу дати чіткого коментаря з приводу того, яка подальша доля буде у госпіталя. Є безліч нюансів, які потрібно уточнити і перевірити. Наразі за рішенням суду земля належить банку. Вживати якісь кроки з цього приводу - компетенція правоохоронних органів і суду. В госпіталь приходили представники виконавчої служби, але ніяких радикальних дій не вживали. Тобто, за рішенням суду зараз земля - власність банку, але паралельно правоохоронці проводять перевірку всіх фактів», - повідомив правник.

 

Як стало відомо журналістам, на державному рівні цим питанням займається прокуратура і громадськість. Якщо вдасться довести неправомірність передачі землі нинішньому власникові, тоді можна буде щось зробити. Поки що ж у серці українського опору окупантам – Дніпропетровську – більше сотні поранених лікуються в приміщенні, що належить росіянам.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...