App Store Google Play

Пасажирські перевезення по-дніпропетровськи

28.07.2014 10:23
Пасажирські перевезення по-дніпропетровськи

Якщо Ви мешкаєте у великому місті і не маєте власного транспортного засобу, то, ймовірно, Ви приречені пересуватись не тільки пішки, а й громадським транспортом. Проблема громадського транспорту для дніпропетровців є гострою та багатогранною, розібратися в походженні якої сьогодні намагаються громадські активісти та журналісти, проте цього не прагнуть безпосередні суб’єкти транспортної системи міста.

 

Завдячуючи недостатньо розвиненому якісно та кількісно дніпропетровському комунальному електротранспорту, найбільшою популярністю серед дніпропетровців користується маршрутне таксі, яке впродовж останніх місяців є постійним об’єктом рейдів громадськості та ДАІ.

 

Основними виявленими порушеннями майорять наступні:

 

1. Низька якість перевезень та порушення правил дорожнього руху.

 

Яке щастя їхати в маршрутному таксі, водій якого охайний, ввічливий та привітний – таких в Дніпропетровську одиниці, котрих пасажири знають в обличчя. Частіше зустрінеш «водія-універсала», котрий вміє одночасно палити, гримати на пасажирів, порушувати правила дорожнього руху, різко змінюючи педалі, говорити багато і голосно по мобільному телефону, умисно не провезти зайвого пільговика, при цьому ще й мати авто в передаварійному стані. Таких випадків, нажаль, на дорогах багацько.


2. Невідповідність заявленим вимогам договорів.

 

Згідно більшості побачених під час рейдів договорів для перевезень в час найбільшого пасажиропотоку заявленими є автобуси місткістю 50 і більше людей, натомість на маршруті в цей час постійно можна зустріти спринтери місткістю вдвічі меншою. Масштабне перезавантаження маршрутних таксі надзвичайно небезпечне, не говорячи вже про втрату «товарного вигляду» пасажира після «компактної» поїздки до місця призначення.

 

Кардинально порушуючи основні пункти договору через невідповідність заявленим транспортним засобам та включаючи в договори завідомо зайві витрати перевізники отримують надприбуток. Так, наприклад, перевізник, котрий обслуговує більше 15 маршрутів у місті зазначає в договорі витрати на утримання апарата управління виробництвом для кожного з маршрутів окремо. Хоча, зрозуміло, що штат співробітників є, за рідким виключенням, спільним для всіх зазначених маршрутів.

 

3. Не плідна взаємодія Департаменту транспорту та зв’язку з підзвітними комунальними підприємствами та контролюючими органами.

 

За даними Департаменту транспорту і зв'язку, контролюючі органи (ДАІ, УкрТрансІнспекція) і комунальне підприємство «Днепрогортранс» та ТОВ «Міський диспетчерський центр" не передають в коректній формі інформацію, необхідну департаменту для контролю за перевізниками. За даними ж згаданих контролюючих органів та комунальних підприємств, вони передають інформацію до Департаменту транспорту і зв'язку в затвердженої законом і нормативними актами формі.

 

Замкнене коло, яке керівництво Департаменту не може розірвати вже тривалий термін: немає інформації - немає контролю, немає контролю - немає якісного виконання роботи Департаментом. Недостатня взаємодія є однією з найголовніших причин низької якості пасажирських перевезень, адже проблеми городян просто неможливо донести до відповідальних осіб.

 

4. Вплив Постійної депутатської комісії на Департамент транспорту та зв’язку.

 

За рішенням міськради № 24/33 від 27.03.2013 р. внесено зміни до «Положення про департамент транспорту та зв'язку», згідно яких департамент зобов'язаний узгоджувати з профільною постійною депутатською комісією практично всі свої рішення та проекти, а також виконувати всі рішення та рекомендації комісії. Тобто департамент позбувся своїх повноважень у питаннях вибору методів виконання прийнятих рішень, що по суті є узурпацією депутатської комісії, яка вказує з яким перевізником укладати тимчасовий договір, кому виносити попередження, коли проводити нові конкурси, тощо. Формально відповідальність за рішення несе департамент, тоді як приймає їх комісія.

Наостанок, більше 50% маршрутних таксі тривалий час працюють за тимчасовими договорами, що є яскравим прикладом порушення закону.

 

Згідно ст.55 Постанови КМУ №1081 від 03.12.2008 р. Департамент транспорту та зв’язку має право укласти  договір з  автомобільним  перевізником  (який  працює  на  цьому напрямку) один раз на строк до трьох місяців, після чого виставити об'єкт на конкурс. В Дніпропетровську ж переважають маршрути, котрі перевозять пасажирів вже не перший рік саме на основі тимчасових договорів, що підтверджує штучне придушення конкуренції та корупційну складову між перевізниками і особами, що мають право підпису в Депаратменті транспорту та зв’язку.

 

Перше, чого справедливо вимагає громадськість в транспортному питанні міста - руйнування схеми «Депутатська комісія – Департамент транспорту та зв’язку». Департамент, як виконавець, повинен нести відповідальність згідно з дорученими йому повноваженнями. Депутатська комісія повинна позбутися потужного механізму впливу на виконавчу гілку влади.

 

Наявність прозорої конкуренції при проведенні конкурсів для перевізників стимулюватимуть останніх щонайменше переглянути тарифи, аби перемогти в конкурсі: зменшення надприбутку перевізників до рівня прибутку, технічна справність автомобілів, розуміння того, що пасажирами є люди, а не дрова, - все це може стати у нагоді майбутнім учасникам конкурсу.

 

Взаємодія Департаменту транспорту та зв’язку з підзвітними комунальними підприємствами та контролюючими органами має стати, врешті, плідною, аби кожен підрозділ розумів об’єм роботи та відповідальність, аби громадяни звертались з проблемами/проханнями і їх чули. Можливо, удосконалити взаємодію цих органів має допомогти транспортна прокуратура.

 

Систематичний контроль водіїв зі сторони ДАІ та пасажирів безпосередньо залишається неминучим, адже регулярне нагадування про відповідальність має позитивний ефект. Комфорт пересування пасажирів залежить не тільки від пасажира, зрозуміло. Проте, якщо Ви сам не водій – докладайте зусиль, аби Вас перевозили згідно правил. Ось таке тимчасове кредо виходить.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...