App Store Google Play

Вимушені переселенці з Донбасу повертаються у звільнені міста

24.07.2014 14:24
Вимушені переселенці з Донбасу повертаються у звільнені міста

Наразі в Слов'янськ і Краматорськ з Дніпропетровської області вже повернулося близько 100 переселенців. Ще 55 жителів цих міст, яких тимчасово прихистила Дніпропетровщина, виїхало до рідних домівок  сьогодні.

 

Це вже друга група переселенців, яка організовано відправляється з Дніпропетровська до Донбасу. Люди кажуть: дуже скучили за домом. Раїса Володимирівна, що прожила у Краматорську майже все життя, повертається у рідну домівку зі сподіваннями на краще.

 

«Нам довелося тікати, адже було дуже страшно. Бомбили нас через дорогу, осколки були у дворі, - згадує жінка. - Тут ми жили в хороших умовах. Але зараз дуже хочеться додому, де не були три тижні. Сподіваємося, що все буде добре».

 

Переселенці від’їжджали від Дніпропетровської облдержадміністрації двома пасажирськими автобусами. Колону для забезпечення безпеки супроводжували машини МНС.

 

«В дорозі людям даватимуть питну воду та продукти харчування. Діти на честь свята - повернення додому - отримають морозиво. По приїзду в Слов'янськ і Краматорськ всіх переселенців нагодують обідом. Потім кожну сім'ю автобус доставить за місцем проживання», - розповів радник голови облдержадміністрації Вадим Шебанов.  

 

З перших днів визволення Слов'янська і Краматорська в цих містах працюють рятувальники з  Дніпропетровської області, які розбирають завали і відновлюють комунальні мережі. Також на місці працюють сапери МНС. Задіяно 15 одиниць техніки. Це пожежні машини, автокухня, водовозки та піротехнічні служби. За словами начальника ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Ігоря Романюка, знаходитися у Слов`янську та Краматорську наразі безпечно.

 

 «Більше 400 снарядів було знешкоджено лише підрозділом вибухотехніків від Дніпропетровської області. Всього близько 5 тис боєприпасів було знищено: це і розтяжки, і мінометні міни, і всілякі комплекси, - повідомив він. - Першочергові заходи з запуску інфраструктури, очищення місць масового перебування людей, парків, скверів проведені. Думаю, що протягом тижня-двох буде проведена повна зачистка міст. За тією інформацією, яка у нас є, цілком безпечно там перебувати».

 

 На сьогодні на території Дніпропетровської області залишається близько 6500 переселенців з Луганської та Донецької областей і близько 700 осіб з Криму. За словами Вадима Шебанова, майже половина переселенців з Донбасу хочуть залишитися на Дніпропетровщині. 

 

«Вони бачать, що область працює, є можливості для особистого росту. І вони вважають, що їм ефективніше тут залишитися і стати дніпропетровцями, - зазначив він. – Люди, які залишаються тут, забезпечені житлом. Волонтери, міська та обласна влада допомагають харчуванням. Багато з них працевлаштувалися - самостійно або через центр зайнятості. Ми максимально сприяємо людям, щоб вони відчували себе тут, як вдома».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...