App Store Google Play

Штаб переговорників по визволенню полонених з зони АТО в Дніпрі

17.07.2014 09:09
Штаб переговорників по визволенню полонених з зони АТО в Дніпрі

Нагадаємо, що в понеділок до Міської багатопрофільної клінічної лікарні № 4 доставили п'ятьох постраждалих із зони АТО. Четверо з них - військові-контрактники із Західної України, ще один - цивільний мешканець Донбасу. Вони пробули в полоні бойовиків у Луганській області близько місяця.


Луганський активіст, голова квартального комітету розповів, що його терористи забрали прямо з дому.
«Вночі в квартиру з автоматами зайшли люди і забрали мене. У мене як голови кварталу були ключі від люків, горищ. Зокрема, мене звинуватили в тому, що я був навідником для снайперів», - зазначив чоловік.


Його товариші за нещастям - четверо молодих хлопців - потрапили до полону у першому своєму бою, коли отримали завдання забрати з зони бою поранених та пошкоджену мінами техніку. Терористи утримували полонених в душовій кімнаті воєнкомату та щодня змушували копати траншеї. Знущалися здебільшого морально - вмовляли перейти на їх сторону. До останнього дня в полоні хлопці не знали, як їх доля складеться далі, але надія на порятунок була в кожного.


Визволенню п'ятьох полонених разом з переговорною групою сприяло керівництво Дніпропетровської облдержадміністрації.
«Керівництво Дніпропетровської ОДА з власної волі вирішило надати технічну, інформаційну та іншу можливу допомогу переговорній групі зі звільнення військовополонених. Також ми забезпечуємо переговорну групу транспортом, у нас є система з організації безпечних коридорів для вивезення полонених», - підкреслив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов.


Керівник переговорної групи, генерал-полковник Володимир Рубан додав, що звільнити хлопців вдалося в результаті декількох етапів. В цілому, з початку травня переговорній групі вдалося звільнити з полону більше 50 людей. Наразі близько 200 осіб залишається в полоні.
«Одна з головних моїх місій - це довести ворогуючим сторонам, що існують традиції війни, існує офіцерська честь, є правила поводження з військовополоненими. Якщо вони прикуті в душовій кабіні наручниками в тих позах, в яких людина не може заснути, це знущання над військовим, над людиною, - наголосив він. - Не можна знущатися над військовополоненими. Цим відрізняються військові підрозділи від бандформувань. Я сподіваюся, що спільно з обладміністрацією ми зможемо змінити обличчя війни».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...