App Store Google Play

Романенко: "Майданівці посипали журналістів борошном "від нечистої сили"

16.07.2014 12:24
Романенко: "Майданівці посипали журналістів борошном "від нечистої сили"
Дніпропетровські майданівці стверджують, що посипаючи борошном журналістів та сепаратистів, оберігалися від нечистої сили.

Звернення-вибачення розповсюдив координатор ГО «Майдан-Січеслав» Віктор Романенко. Нагадаємо, що в неділю під час акції біля Оперного театру активісти місцевого Євромайдану, намагаючись заборонити журналістам брати інтерв'ю у представників так званої Новоросії, обсипали борошном журналістку 11 каналу Софію Богуцьку, а журналіста ТРК "Новий Регіон" Олександра Славного облили зеленкою. Дісталося і іншим представникам ЗМІ, в яких випадково поцілили недолугі метальники яєць.

Сам Віктор Романенко, який знаходився в епіцентрі подій, не намагався зупинити активістів. Проте після того, як інцидент набув розголосу, змушений був відреагувати. Зробив він це у доволі оригінальний спосіб. В ньому він виправдовує дії свого активіста та стверджує, що той лише здійснював ритуал.

Додамо, що вибачення громадський діяч просить лише за посипання борошном.  Щодо поливання представника ЗМІ зеленкою, жодних коментарів Романенко не надає.

Нижче наводимо повний текст звернення.

«Сію - вію, посіваю», - споконвіку говорять наші чоловіки у перший ранок нового року по старому стилю та щедро посипають зерном оселю і людей, яким зичать радості та добра. І це споконвічний український ритуал, що є символом достатку та щастя, а ще оберегом від нечистої сили, закладено самою природою в нашу генетичну пам'ять.

І хоча наразі аж ніяк не новий рік, а середина літа, дехто з наших чоловіків за допомогою посипання, щоправда борошном, а не зерном, у такий спосіб демонструє свою боротьбу з нечистою силою, ім'я якої сепаратизм, і яка прагне, неначе спрут, розповзтись своїми щупальцями по всій Україні.

«Сепаратизм не пройде» - під такою назвою була організовано Народне Віче нашими активістами в неділю 13 липня. Ми хотіли продемонструвати і продемонстрували, що Дніпропетровськ - це українське місто, мешканці якого громадяни України, справжні патріоти, і в жодному разі не допустять розхитування політичної ситуації.

Наші акції та зібрання завжди відбуваються мирно, толерантно та демократично і ми завжди готові почути людей з іншими поглядами та переконаннями, вступити з ними в дискусію та показати готовність до діалогу.

Але, коли бачиш перед собою опонентів із відверто проросійськими гаслами, що кричать: «Расея!», або «Фашизм не пройде», то замість толерантності приходять інші почуття - прогнати цих людей якнайдалі, і не просто з площі від театру опери та балету, де проходило Віче, а погнати їх в їхню «Расєю», а то і куди подалі, та так, щоб лише п'ятки мелькали, та курява стояла стовпом.

Тож дехто з наших чоловіків - активістів не став церемонитися із доморощеними сепаратистами та вдався до посипання нечистої сили. Жита - пшениці під руками не виявилось, зате в когось знайшлося борошно, якого теж виготовляють із пшениці.

Не демократично посипати борошном? Не цивілізовано? Можливо, в докір нам скаже хтось із громадян. Я прийму слова критики на нашу адресу. Так, не цивілізовано і не демократично. Але, вступати в політичну дискусію з тими, хто кличе на Дніпропетровщину сепаратистів та чеченських бойовиків, я вважаю абсолютно недоцільним. Зараз на буремному сході країни йде війна, гинуть наші хлопці, цвіт нації, і ми вже не будемо застосовувати кричалку: «Чемодан - вокзал - Росія», ми будемо діяти рішуче. Власне, 13 липня, наші активісти так і не дали сепаратистам провести своє збіговисько. Притрушена борошном, нечиста сепаратистська сила, огризаючись, під натиском громадськості, відступила.

Однак, в процесі посипання борошном під гарячу руку наших хлопців потрапили не лише сепаратисти, а й журналісти. І ось за це ми приносимо публічні вибачення. Дісталось журналістам телекомпанії «Регіон ТВ» та 11 телеканалу.

Софієчко і Олександр, щиро вибачаємося. Щодо вас ми були неправі. Просто зрозумійте, дорогі наші представники ЗМІ, зараз іде війна, в тому числі і інформаційна, і не на часі всілякі там інтерв'ю із сепаратистами. Адже, це картинка, яка може бути використана проти України та її громадян, бо одна фраза, вирізана із тексту і подана з іншим акцентом дає вже інший зміст та іншу мотивацію для тих, хто бачить наш славетний Січеслав складовою частиною якоїсь уявної «Новоросії».

То ж, давайте бути разом, і громадськість і журналісти, і не дамо жадного шансу проявів сепаратизму на Дніпропетровщині."

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...