App Store Google Play

Коломойський перевірить факти зловживань мера Дніпродзержинська

15.07.2014 17:11
Коломойський перевірить факти зловживань мера Дніпродзержинська
Як повідомляє портал ГРАД-Дндз, контрольна депутатська комісія Дніпродзержинської міської ради з боротьби зі злочинністю і корупцією направила губернатору Дніпропетровщини Ігорю Коломойському звернення, в якому мова йде про числені факти корупції та посадових злочинів з боку міського голови Станіслава Сафонова та його підлеглих.

Останнім часом в м.Дніпродзержинську значно погіршилась політична і соціально-економічна ситуація. З одного боку, на розвиток подій впливає ситуація в Україні в цілому, але місцеві чинники мають більш вагоме значення. До сих пір вся влада в місті сконцентрована в руках членів Партії регіонів. Міський голова і всі його заступники, голови районних рад, керівники майже всіх комунальних підприємств міста і більшість депутатського корпусу є вихованцями партії Януковича та на теперішній час підконтрольні колишньому губернатору Олександру Вілкулу. Тотальна корупція та розкрадання майна громади "регіоналами" продовжуються під прикриттям або за безконтрольності нової державної влади. Правоохоронні органи бездіють.

Частина депутатського корпусу та громадські активісти вкрай не задоволені ситуацією та планують блокувати роботу міської ради та її виконавчих органів з вимогою очищення влади від скомпроментувавших себе чиновників. Якщо державна влада не відреагує, люстраційні процеси неминуче розпочнуться знизу і можуть привести до силового сценарію і навіть крові. 

Далі наводимо текст повідомлення від 11.07.2014 за №18  за підписом голови коміссії Віталія Купрія, яке було направлено в Дніпропетровську облдержадміністрацію з  проханням до губернатора Ігоря Коломойського встановити законність в м.Дніпродзержинську.

Шановний Ігорю Валерійовичу!
 
Наша комісія звертає Вашу увагу на неналежну боротьбу правоохоронних органів з корупцією в м. Дніпродзержинську. За весь час роботи після подій Майдану не розслідувано і не передано до суду жодного кримінального злочину, здійсненого посадовими особами Дніпродзержинської міської ради. Єдиний випадок пред’явлення заступнику Дніпродзержинського міського голови, головному архітектору Бєлобородову Ю.В. підозри у вчинені злочину (службове підроблення при виділенні земельної ділянки під елітний гараж) супроводжувався порушенням ч.1 ст.22 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» і він досі не відсторонений з займаної посади на час ведення слідства.
 
Мною особисто було повідомлено правоохоронні органи про низку корупційних діянь чиновників, але зловживання продовжуються. Зокрема мова йде про:
1.      Замах на розкрадання 740 тис. грн.. бюджетних коштів, здійснений членом Партії регіонів заступником міського голови Понізовим С.Є., на ремонт квартир погорільців, які розташовані за адресою м.Дніпродзержинськ, вул. Колеусівська, 4 (ремонт квартир в 1,5 рази перевищує вартість квартир в цьому районі).
2.      Нецільове використання КП «Міська інформаційна служба», яку очолює депутат від Партії регіонів Куропятникова Г.В., більше ніж 5 млн. грн. бюджетних коштів від розповсюджувачів зовнішньої реклами.
3.      Організація шахрайської схеми на кладовищах міста з вимагання у громадян 4000-6000 грн. за риття кожної могили, яку тривалий час очолював права рука міського голови Євген Таранов (після того, як відбув покарання у вигляді 14 років позбавлення волі за бандитизм).
4.      Введення за допомогою члена Партії регіонів Володимира Дубинського(звинувачується в шахрайстві в США) на ринок послуг ЖКГ посередника ТОВ «Компанія з управління комунальним житлом», яка незаконно вимивала 15% з тарифів на обслуговування житла, після чого фіктивно збанкрутіла та заборгувала комунальним підприємствам міста близько 1 млн.грн.
5.      Доведення (за рахунок фіктивних закупівель) депутатом Карнаухівської селищної ради від Партії регіонів Миколою Прошою до межі банкрутства КП «Міськводоканал», в результаті чого в липневому колодязі загинув 2-річний хлопчик.
6.       Закупівля за державний кошт (разом з екс-головою ОДА Олександром Вілкулом) квартир для переселенців зсувонебезпечної зони Шамишиної балки по цінам, завищеним на 8 млн. грн.
7.      Розкрадання заступником міського голови Понізовим С.Є.  близько 1 млн. грн. бюджетних коштів при демонтажу будинків зсувонебезпечної зони Шамишиної балки по вул. Онищенка.
8.      Отримання незаконних премій та надбавок до заробітної плати керівництвом міста (нанесена шкода бюджету близько 100 тис.грн.).
 
Складається враження, що в м.Дніпродзержинську працює лише природоохоронна прокуратура, якою виявлені масові оборудки в земельній сфері (підписання договорів неуповноваженими особами, винесення на голосування на сесії міськради проектів рішень без обов’язкових додатків та клопотань зацікавлених сторін, підробка документів для отримання безкоштовно елітних земельних ділянок, порушення порядку проведення земельних торгів, тощо). Проте під час розгляду подання прокурора 09 липня 2014 року о 14:00  Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов (голова місцевого осередку Партії регіонів) з метою уникнення відповідальності за допомогою своїх не працевлаштованих охоронців вигнав з залу засідань представників громадськості, членів виконкому та помічників депутатів. Один з охоронців при свідках двічі вдарив члена виконкому від громадської організації «Дніпродзержинська правозахисна спілка» Валерія Пархомчука та пригрозив йому фізичною розправою за те, що він не погодився з протиправною вимогою міського голови. Зазначений факт свідчить про повернення Партією регіонів до стилю управління містом, при якому цинічно та грубо нехтуються права людини.
 
Слід зазначити, що напади на громадських активістів, в організації яких звинувачують міського голову Сафронова, непоодинокі. На мене особисто в 2011 та 2012 роках було здійснено два замахи на життя, які свідомо не розслідуються міліцією до сих пір. По одному з випадків, після одужання від отриманих травм, я проводив спільну прес-конференцію з тоді народним депутатом України Святославом Олійником. Також були здійснені по 2 напади на депутата міськради Дмитра Пучкіна та активіста руху «Пора» Олександра Царікова (останньому нанесені важкі травми голови) за критику на адресу Партії регіонів і Сафронова особисто.
 
Правоохоронні органи не розслідують численні факти відправлення керівниками міста від Партії регіонів «тітушок» для участі в силових акціях проти Майдану, не зважаючи на те, що в результаті в Черкаській області було спалено 2 автобуси та загинув один дніпродзержинець. Обурення громадських активістів викликав факт закриття кримінального провадження по подіям 23 лютого 2014 року на пл. Леніна в м.Дніпродзержинську, коли сотні проросійськи налаштованих молодиків, озброєні арматурою і палками, намагались силою розігнати мирну паніхіду в честь загиблої «небесної сотні».
 
Відповідно до ч.5 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. Тому саме Станіслав Сафронов повинен понести відповідальність за всі порушення законів та скоєння злочинів своїми підлеглими. Хоча поза всяким сумнівом, головним організатором корупційних схем та антидержавних дій є сам Дніпродзержинський міський голова. Абсолютна більшість представників громадськості, а також частина депутатського корпусу невдоволена його незаконними діями, тому за відсутності реагування правоохоронних органів в місті починається процес дестабілізації діяльності органів влади. Остання сесія Дніпродзержинської міської ради демонструє, що в місті вимушено може зупинитись процес прийняття важливих для громади рішень, що призведе до подальшого загострення соціально-економічної ситуації.
 
На підставі вищенаведеного ПРОШУ Вас ініціювати масштабну перевірку злочинної діяльності Дніпродзержинського міського голови Станіслава Сафронова та його підлеглих, ефективності дій по боротьбі з корупцією з боку правоохоронних органів та сприяти оновленню міської влади в сучасних умовах розвитку держави, яка заявила про повагу до Європейських цінностей демократії і верховенства права.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...