App Store Google Play

Між Коломойським та Порошенком конфлікт неминучий — експерт

10.07.2014 15:16
Між Коломойським та Порошенком конфлікт неминучий — експерт

Заява олігарха Ігоря Коломойського про конфіскацію майна тих, хто фінансує сепаратизм, є свідченням того, що він знає, коли і що казати.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Андрій Золотарьов.

"Ця заява свідчить про те, що Коломойський не перестає робити вдалі політичні інвестиції у свій політичний капітал. Він дуже добре знає, що бажають чути люди. У Донбасі ідея націоналізації майна олігархів підтримується 75%-ми населення. І от ця заява Коломойського підтверджує, що він знає, про що говорить. В реаліях сучасної України ця ідея вельми провокативна. Тому що вона може дуже швидко стати популярною і набрати матеріальної сили. Незрозуміло, де вона зупиниться і на кому. Ми вже чули на Майдані гасла про десятину щодо олігархів", - зазначив експерт.

Золотарьов нагадав, що в умовах політичної кризи, зумовленої подіями на Майдані, а потім — Донбасі, свої позиції втратили низка олігархічних кланів. Натомість піднялися інші.

"Свої позиції втратили сім'я Януковича, Фірташ. Досить потужний удар отримав Ахметов. Виграв мільярдер Порошенко, який повернувся з політичного небуття на вищий щабель влади. Виграв і Коломойський. Під виглядом боротьби з терористами, сепаратистами і російськими диверсантами він встановив особистий контроль над кількома регіонами півдня та сходу країни. І створив собі так звану антиНоворосію. Не виключено, що Коломойський вже зараз намагається отримати конкурентні переваги у перерозподілі власності інших олігархічних груп, які можуть обвалитися під час кризи. Він став загальномасштабною фігурою. І реально сприймається у любій ролі", - зауважив експерт.

Він переконаний, що між Коломойським та Порошенком неминучий конфлікт інтересів.

"Це досить потужні фігури, яким може виявитися затісно в межах України. Конфлікт між олігархічними клани — невідворотній", - прогнозує Золотарьов.

"Українській політиці не так важливо, що людина каже, а важливо, що вона робить. Тому дуже швидко ми побачимо, що ж було підґрунтям дій та заяв Коломойського: або банальне намагання захистити власну кормову базу, розширити вплив та трішки пощипати інших олігархів, або він бачить невідворотність великих змін в українському суспільстві", - додав експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...