App Store Google Play

Дніпропетровські освітяни продовжують наживатися на харчуванні шкіл

09.07.2014 09:06
Дніпропетровські освітяни продовжують наживатися на харчуванні шкіл

Як інформує  «Вісник державних закупівель» протягом першого літнього тижня стали відомі результати торгів з придбання продуктів для дитячого харчування, що проводилися трьома райвідділами освіти Дніпропетровської області.

Відділ освіти Амур-Нижньодніпровської районної в м. Дніпропетровську ради придбав крупи в асортименті, Жовтневий райвідділ освіти Кривого Рогу – капусту.  А Бабушкінський районний відділ освіти Дніпропетровська завершив рекордну кількість торгових процедур, замахнувшись одразу на десять найменувань.

Вже традиційно такі торги викликають підвищену увагу наших експертів, оскільки ілюструють дуже цікаві тенденції і особливості білябюджетних танців.

Всього на 12 торгів вийшло 12 підприємств, з кількістю пропозицій від 1 до 5. 10 з них змогли позмагатися в різних номінаціях, заявки ще двох були відхилені без розгляду. 

Бабушкінський  райвідділ освіти м. Дніпропетровська:

ТОВ «Промсервіс» - 4 пропозиції (молочна продукція) – 4 перемоги, завдяки більш оптимальним цінам, аніж у конкурента (Оптітрейд).

ТОВ «Оптітрейд» - 4 пропозиції (молочна продукція) – 4 поразки, всі ціни виявилися неконкурентоспроможними.

ПП «Леся» - 3 пропозиції (риба, картопля, крупи) – 1 перемога, (більш прийнятна ціна на рибу).

ТОВ «Гарант» - 3 пропозиції (цукор, курятина, яловичина) – 2 перемоги, а от яловичина виявилася дорожчою, аніж у конкурента.

ТОВ «Авіка» - з 5 пропозицій виграло 2 (картопля і яловичина), ціни на цукор, куряче м'ясо і рибу не влаштували покупця.

ФОП Ручка (1 пропозиція) запропонував більш  вигідну ціну на хліб, аніж ФОП Марченко.

Був ще такий собі ФОП Копчай. Він намагався зацікавити чиновників цього відділу освіти низькими цінами на яловичину та вершкове масло (загалом економія склала б трохи більше 120 тисяч грн., порівняно з цінами підприємства-переможця. Але, віднайшовши недоліки в документації, конкурсна комісія не допустила його до участі в конкурсі.

Амур-нижньодніпровський райвідділ освіти м. Дніпропетровська:

У ФОП Гептеш  виявилась нижча ціна на крупи (1 пропозиція), що дозволило здобути перемогу в цій позиції над ПП «Леся».

Жовтневий райвідділ освіти м. Кривий Ріг:

  ФОП Неміч програв приватному підприємству  «Трансагро-збут»  (по 1 пропозиції) в боротьбі за поставку капусти. ФОП Сигіна, котра намагалася стати третім учасником і запропонувала ціну на 3000грн дешевшу від ціни переможця, була знята з торгів з причини неякісно підготовленої документації.

Таким чином, в усіх розглянутих торгах фактично брали участь всього по два підприємства, що є мінімальною цифрою для проведення процедури закупівлі.   В змаганні за поставки молочної продукції ТОВ «Промсервіс» наголову розбив конкурента, запропонувавши більш вигідні ціни по всім позиціям. Прикладом демократичності і прозорості виглядає боротьба «Гаранта» і «Лесі» з «Авікою». Тут ніхто не пішов ображений. Кожне підприємство має свою коронну продукцію, дешевшу аніж у конкурентів, котру й буде поставляти. З компаніями, котрі виходили лише з однією пропозицією все зрозуміло, тут або програв, або виграв.

Що турбує – критично мала кількість пропозицій, і це на фоні такої значної конкуренції на українському продуктовому ринку. Чому переважна більшість торговців ігнорує бюджетну сферу і освіту зокрема? Тут бачаться дві основні можливі причини. По перше, занадто бюрократизована і неповоротка процедура, що відлякує потенційних учасників. По друге, це закритість самих покупців, небажання мати справу з підприємствами, котрі не входять до певного, «высочайше одобренного», пулу.

Догадка про другу причину ілюструється  небагатьма торгами (3 з 12 розглянутих), де до тісного кола намагався потрапити третій учасник. Так от. В усіх випадках, цей «третій зайвий» чомусь пропонував найнижчу ціну, нехай навіть на кількасот гривень. І в усіх випадках його знімають з тендеру за неналежне оформлення документів. Можливо випадковість. Така ж дивна випадковість зафіксована з Новомосковським управлінням освіти у травні. Подібні ж випадки стабільно фіксувалися спостерігачами і в сусідній Донецькій області на протязі 2012 -2013 років.

І останнє. Як правило на сайті «Вісника державних закупівель» конкурсна комісія розміщує для вільного ознайомлення  наступний пакет  документів:

- документація конкурсних торгів,

- протокол розкриття пропозицій,

- звіт про результати проведення процедури закупівлі,

- ціну за одиницю товару згідно договору,

- акцептовану ціну за одиницю товару,

- інформацію про відхилення пропозицій (за наявності).

А от конкурсна комісія Бабушкінського райвідділу освіти обмежилася лише двома першими документами.  Хоча, серед іншого, має на своєму рахунку дві відхилені пропозиції, котрі мали б бути підтверджені окремими протоколами.

Слідкуємо далі і напрацьовуємо матеріал для більш аргументованих висновків.

 

Матеріал підготовлений у рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...