App Store Google Play

Лист Матері: три місяці по тому…

08.07.2014 10:29
Лист Матері: три місяці по тому…

Про поневіряння Ольги Вдовік, матері Віталія Вдовіка, якого за хуліганство запроторили до в'язниці аж на сім років, ми вже повідомляли раніше.

В кількох словах нагадаємо ситуацію: Віталій вступив у словесну перепалку з високо посадовцем департаменту ДАІ. Потім з обох боків у хід пішли кулаки.

Силове протистояння завершилося вироком суду, який передбачав для Віталія сім років за гратами.

Бідна мати не змирилася з таким несправедливим вироком. Куди тільки не зверталася Ольга Михайлівна, кому тільки не писала, та пороги яких інстанцій не оббивала нещасна жінка. Була на прийомах і в прокуратурі, і до колишнього очільника міліції Бабенка ходила і до його наступника Гогуадзе. Всі обіцяли розібратися, проте справа так і не змогла зрушити з мертвої точки.

Усе змінилося тільки тоді, як Ольга Михайлівна в розпачі написала листа до активістів ГО «Майдан - Січеслав». Лист матері - це фактично крик душі, і він був почутим. Жінка отримала не лише моральну підтримку та розуміння, а й реальне вирішення конкретної справи, за яку взялася команда наших юристів та громадських активістів - правозахисників.

Наразі касаційний суд переглянув попереднє рішення і вирок було змінено з семи років позбавлення волі до чотирьох. Зміна статті, за якою було засуджено Віталія Вдовіка, дає надію на те, що мати обійме сина уже восени, бо сподівається на амністію.
І це перемога, бодай і невеличка, але перемога громадськості над системою, яка робила наших громадян перед «даівцями» та правоохоронцями фактично безправними. Справедливості добитися було просто нереально.

Та часи змінилися, Революція Гідності зробила наше суспільство іншим, ми показали, що здатні змінювати ситуацію та впливати і на чиновників і на представників силових структур, вимагаючи від них дотримуватись законів, однаковий для всіх.

Це наша спільна перемога, і це стало реальним завдяки тісній співпраці з прокуратурою та особисто з її керівником Романом Федиком та нинішнім очільником ГУМВС в Дніпропетровській області Віталієм Глуховерею.

Невеличкий епізод у долі однієї людини дає велику надію, що ми зможемо жити у вільній європейській країні та дотримуватись одних законів, як для громадян, так і для високопосадовців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...