App Store Google Play

Директору Придніпровської ТЕС вручили «чорну мітку»

08.07.2014 19:33
Директору Придніпровської ТЕС вручили «чорну мітку»

Обласна влада та громадськість зробила попередження підприємству - найбільшому забруднювачу Дніпропетровська.

Теплоелектростанція, яка довгі роки не звертало увагу на екологічні норми, отримало суворе попередження та конкретні вимоги щодо припинення несанкціонованих викидів в атмосферу. Заступник голови облдержадміністрації Борис Філатов та представник громадської організації «Зелений світ» Павло Хазан під час особистої зустрічі вручили директору ПТЕС Андрію Ніколаєву символічну «чорну мітку» та вимоги з конкретними термінами їх виконання.

Екологічна громадськість звернулася з ініціативою до обласної влади - припинити несанкціоноване забруднення атмосфери Дніпропетровщини.

За словами Павла Хазана, ПТЕС щороку в навколишнє середовище викидає близько 83 тис тонн забруднюючих речовин. На кожного жителя припадає близько 83 кг отруйних речовин на рік. Практично кожну п'ятницю підприємство відключає фільтри, і ці промислові викиди потрапляють на житлові масиви, переважно на Перемогу-4,5,6 і Придніпровськ.

«Ми хочемо, щоб ці «чорні мітки» стали для керівництва ПТЕС приводом замислитися над діяльністю підприємства. Дніпропетровськ - це не промисловий майданчик, це наша батьківщина. Ми вимагаємо, щоб ПТЕС встановило всі передбачені проектом фільтри, використовувало більш якісне паливо. Підприємство повинно виконувати програму поліпшення стану навколишнього середовища на 2007 - 2015 роки, під якою його керівництво підписалося», - наголосив Павло Хазан.

Він додав, що вже зараз підприємство може нормалізувати викиди в атмосферу. Для цього необхідно не вимикати вже встановлені фільтри, розпочати роботу над створенням системи моніторингу та над проектом модернізації технологічного процесу.

Наразі також проходять переговори з керівництвом компанії ДТЕК, якій належить Придніпровська теплова електростанція. Компанія ДТЕК пішла назустріч обласній владі, тому розробляються відповідні плани з реконструкції підприємства та встановлення нових фільтрів.
«Я думаю, що найближчим часом будуть проведені належні невідкладні заходи, які дозволять знизити рівень викидів в атмосферу. Також ДТЕК обіцяє, протягом 9 місяців встановити нові очисні споруди», - зазначив Борис Філатов.

Він додав, що керівництво регіону вирішило підтримати громадськість не тому, що це політично доцільно або подобається виборцям. Це зроблено тому, що обласна влада - в першу чергу не можновладці, а жителі регіону, тому вони теж зацікавлені в нормалізації екологічної ситуація.

«Можна довго розмірковувати про економічну складову, проте ці питання не можна перекладати на здоров'я людей. Незалежно від того бідна людина чи багата, яких політичних поглядів вона дотримується, яку партійну приналежність має, ми всі дихаємо одним повітрям», - зазначив Борис Філатов.

Найближчим часом такі екологічні «чорні мітки» можуть отримати й інші підприємства - забруднювачі атмосфери. Наразі є всі передумови, що наступну «чорну мітку» отримає керівництво заводу імені Петровського.

Вимоги, які висунула громадськість та обласна влада до Придніпровської ТЕС

  1. Терміново виконати заходи, що передбачені «Програмою поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами - забруднювачами на 2007 - 2015 роки».
  2. Надати можливість встановити постійний діючий пост громадського екологічного контролю на території підприємства.
  3. Розробити та впровадити систему екологічного моніторингу підприємства відповідно до світових стандартів.
  4. Забезпечити темпи зниження викидів в атмосферне повітря не менше ніж 40% на рік.
  5. Розробити та впровадити програму переходу підприємства на вугілля високої якості, відповідно до сучасних європейських норм.
    Придніпровська ТЕС

Вид виробничої діяльності підприємства - вироблення електричної та теплової енергії за рахунок спалювання твердого палива. Природний газ і мазут використовуються для розтоплення котлів та підсвічування факела. Потужність складає 1765 МВт.

Як відомо, Придніпровська ТЕС є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря м. Дніпропетровська та займає четверте місце в області за обсягами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За 2013 рік загальний обсяг викидів від підприємства склав 82,4 тис. Тонн. В порівнянні з 2007 роком спостерігається збільшення обсягів викидів більше, ніж на 12 %.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...