App Store Google Play

Що стоїть за нападом на офіс Компартії в Дніпропетровську?

30.05.2014 18:27
Що стоїть за нападом на офіс Компартії в Дніпропетровську?

У Дніпропетровську розгортається боротьба навколо будівлі офісу міської організації Комуністичної партії України. Група невідомих у камуфляжах, яка ввечері в понеділок захопила приміщення комуністів, несподівано звільнила його й утекла. Наразі компартійці розбирають в офісі понівечені меблі й оргтехніку, підраховують збитки й роблять припущення щодо причетності до нападу опонентів і конкурентів – як націоналістів, так і проросійських організацій. Ті такі заяви категорично відкидають. Міліція кваліфікувала справу як «самоуправство».
 
15 чоловіків у масках та камуфляжній формі захопили офіс міської організації Комуністичної партії в Дніпропетровську серед ночі. Сусіди чули, як вони вирізали болгаркою двері, потім зайшли в приміщення та забарикадувалися зсередини. Ніяких вимог ці люди не висували, не пояснювали, яку організацію представляють.
 
Через два дні утримування будівлі невідомими спробу її розблокувати зробили активісти однієї з проросійських організацій Дніпропетровська – «Союзу радянських офіцерів». Тоді нападники швидко й без будь-якого спротиву залишили приміщення, вилізши через вікно на задньому подвір’ї. Після себе лишили ущент розгромлений офіс, понівечені меблі й ноутбуки, один із серверів зник.
 
Комуністи висловлюють різні припущення щодо винуватців інциденту. Спершу вони
стверджували, що невідомими нападниками були представники «Правого сектору», керовані особисто Дмитром Ярошем, і що в регіоні розпочався наступ на Компартію. Потім почали звинувачувати своїх поплічників – проросійську організацію «Союз радянських офіцерів» і заявляти, що саме вона працює на дискредитацію комуністів і прагне «підім’яти їх під себе».
 
Комуністи кажуть, що стали свідками «вистави»
 
Керівник обласної організації Компартії, народний депутат Сергій Храпов вважає, що напад на офіс – це зрежисована вистава, орієнтована на майбутні парламентські вибори.
 
«У нас враження, що це все добре інсценізовано й відбувається те, що у нас вже було 2005-2006 року, – це спроба рейдерського захоплення нашої партійної організації. Через колишніх наших, виключених з партії товаришів намагаються це зробити. Коли пан Марченко з так званого «Союзу радянських офіцерів» спробував нібито звільняти приміщення, то це виглядало як вистава: не встиг він підійти до офісу, як ті люди в балаклавах якось надто швидко пострибали з вікон і втекли. В офісі нічого живого не лишилось. Навіть посуд вони клали на підлогу, топтали ногами, давили. Оце такі «європейські стандарти». Ми тепер наводимо лад. Буде охоронна структура, яка охоронятиме це все цілодобово», – прокоментував Радіо Свобода Сергій Храпов.
 
Помста через проблеми на виборах?
 
У «Союзі радянських офіцерів» звинувачення у спробах рейдерського захоплення місцевої Компартії категорично відкидають. Керівник цієї організації Віктор Марченко підтверджує: він справді був виключений з Компартії кілька місяців тому, але, заявляє, що офіс та посади в партії його не цікавлять, звільняти приміщення ходив, бо «хотів допомогти». Водночас Марченко стверджує: історія з захопленням партійного осередку свідчить про слабкість місцевих комуністів.
 
«Я чув, що комуністи зняли всіх своїх людей із членів дільничних комісій з виборів, і за три дні було дуже складно підібрати замість них людей, хіба що за гроші, пообіцявши заробітки. Уявіть, на які суми «полиняли» кандидати в президенти! Я думаю, що аби помститись, вони й влаштували цю всю справу. Якби партія справді була багатотисячна, то тисячі людей прийшли б захищати офіс. А так там була пара людей. От і отримали результат», – сказав у коментарі Радіо Свобода Віктор Марченко.
 
«Правий сектор»: треба діяти юридичними методами
 
В обласному осередку «Правого сектора» звинувачення в причетності до нападу на офіс комуністів називають безпідставними. Заступник координатора політичної сили в регіоні Герман Назаренко сказав Радіо Свобода: відколи «Правий сектор» офіційно зареєстрований як партія, вся його діяльність – в рамках закону. Боротись з опонентами-комуністами нецивілізованими методами, каже він, неприйнятно.
 
«Правий сектор» виступає за повну ліквідацію Комуністичної партії України, але ми виступаємо за те, щоб діяти юридичними методами, у рамках закону. Ми не захоплювали офіс комуністів у Дніпропетровську. Я думаю, крім нас, є дуже багато невдоволених комуністами людей, які б хотіли припинити їхню діяльність пошвидше, в тому числі, діючи не дуже юридичними методами. Хто це був, ми не знаємо. Я чув, що це була якась там «сотня». Зараз багато новостворених організацій. А комуністи як були неосвічені в політичному полі, так і залишаються: вони не знають нікого, окрім «Правого сектору», тому коли був напад, вони згадали один із найвідоміших брендів із майданівського середовища. Більш нікого вони не знають», – зазначив представник «Правого сектору» в Дніпропетровську.
 
Між тим у правоохоронних органах, які вже розслідують справу про захоплення офісу комуністів, від коментарів відмовляються. «За фактом нападу міліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості з попередньою кваліфікацією за статтею 356 Кримінального кодексу (самоуправство). Ведеться слідство», – йдеться в офіційній заяві обласної міліції.
 
Про позиції комуністів на Дніпропетровщині певною мірою свідчать результати минулих виборів. За офіційними даними ЦВК, на виборах президента висуванець КПУ Петро Симоненко у Дніпропетровській в області набрав 3% голосів виборців. Водночас представник Компартії виграв вибори міського голови в райцентрі П’ятихатки.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...