App Store Google Play

Що стоїть за нападом на офіс Компартії в Дніпропетровську?

30.05.2014 18:27
Що стоїть за нападом на офіс Компартії в Дніпропетровську?

У Дніпропетровську розгортається боротьба навколо будівлі офісу міської організації Комуністичної партії України. Група невідомих у камуфляжах, яка ввечері в понеділок захопила приміщення комуністів, несподівано звільнила його й утекла. Наразі компартійці розбирають в офісі понівечені меблі й оргтехніку, підраховують збитки й роблять припущення щодо причетності до нападу опонентів і конкурентів – як націоналістів, так і проросійських організацій. Ті такі заяви категорично відкидають. Міліція кваліфікувала справу як «самоуправство».
 
15 чоловіків у масках та камуфляжній формі захопили офіс міської організації Комуністичної партії в Дніпропетровську серед ночі. Сусіди чули, як вони вирізали болгаркою двері, потім зайшли в приміщення та забарикадувалися зсередини. Ніяких вимог ці люди не висували, не пояснювали, яку організацію представляють.
 
Через два дні утримування будівлі невідомими спробу її розблокувати зробили активісти однієї з проросійських організацій Дніпропетровська – «Союзу радянських офіцерів». Тоді нападники швидко й без будь-якого спротиву залишили приміщення, вилізши через вікно на задньому подвір’ї. Після себе лишили ущент розгромлений офіс, понівечені меблі й ноутбуки, один із серверів зник.
 
Комуністи висловлюють різні припущення щодо винуватців інциденту. Спершу вони
стверджували, що невідомими нападниками були представники «Правого сектору», керовані особисто Дмитром Ярошем, і що в регіоні розпочався наступ на Компартію. Потім почали звинувачувати своїх поплічників – проросійську організацію «Союз радянських офіцерів» і заявляти, що саме вона працює на дискредитацію комуністів і прагне «підім’яти їх під себе».
 
Комуністи кажуть, що стали свідками «вистави»
 
Керівник обласної організації Компартії, народний депутат Сергій Храпов вважає, що напад на офіс – це зрежисована вистава, орієнтована на майбутні парламентські вибори.
 
«У нас враження, що це все добре інсценізовано й відбувається те, що у нас вже було 2005-2006 року, – це спроба рейдерського захоплення нашої партійної організації. Через колишніх наших, виключених з партії товаришів намагаються це зробити. Коли пан Марченко з так званого «Союзу радянських офіцерів» спробував нібито звільняти приміщення, то це виглядало як вистава: не встиг він підійти до офісу, як ті люди в балаклавах якось надто швидко пострибали з вікон і втекли. В офісі нічого живого не лишилось. Навіть посуд вони клали на підлогу, топтали ногами, давили. Оце такі «європейські стандарти». Ми тепер наводимо лад. Буде охоронна структура, яка охоронятиме це все цілодобово», – прокоментував Радіо Свобода Сергій Храпов.
 
Помста через проблеми на виборах?
 
У «Союзі радянських офіцерів» звинувачення у спробах рейдерського захоплення місцевої Компартії категорично відкидають. Керівник цієї організації Віктор Марченко підтверджує: він справді був виключений з Компартії кілька місяців тому, але, заявляє, що офіс та посади в партії його не цікавлять, звільняти приміщення ходив, бо «хотів допомогти». Водночас Марченко стверджує: історія з захопленням партійного осередку свідчить про слабкість місцевих комуністів.
 
«Я чув, що комуністи зняли всіх своїх людей із членів дільничних комісій з виборів, і за три дні було дуже складно підібрати замість них людей, хіба що за гроші, пообіцявши заробітки. Уявіть, на які суми «полиняли» кандидати в президенти! Я думаю, що аби помститись, вони й влаштували цю всю справу. Якби партія справді була багатотисячна, то тисячі людей прийшли б захищати офіс. А так там була пара людей. От і отримали результат», – сказав у коментарі Радіо Свобода Віктор Марченко.
 
«Правий сектор»: треба діяти юридичними методами
 
В обласному осередку «Правого сектора» звинувачення в причетності до нападу на офіс комуністів називають безпідставними. Заступник координатора політичної сили в регіоні Герман Назаренко сказав Радіо Свобода: відколи «Правий сектор» офіційно зареєстрований як партія, вся його діяльність – в рамках закону. Боротись з опонентами-комуністами нецивілізованими методами, каже він, неприйнятно.
 
«Правий сектор» виступає за повну ліквідацію Комуністичної партії України, але ми виступаємо за те, щоб діяти юридичними методами, у рамках закону. Ми не захоплювали офіс комуністів у Дніпропетровську. Я думаю, крім нас, є дуже багато невдоволених комуністами людей, які б хотіли припинити їхню діяльність пошвидше, в тому числі, діючи не дуже юридичними методами. Хто це був, ми не знаємо. Я чув, що це була якась там «сотня». Зараз багато новостворених організацій. А комуністи як були неосвічені в політичному полі, так і залишаються: вони не знають нікого, окрім «Правого сектору», тому коли був напад, вони згадали один із найвідоміших брендів із майданівського середовища. Більш нікого вони не знають», – зазначив представник «Правого сектору» в Дніпропетровську.
 
Між тим у правоохоронних органах, які вже розслідують справу про захоплення офісу комуністів, від коментарів відмовляються. «За фактом нападу міліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості з попередньою кваліфікацією за статтею 356 Кримінального кодексу (самоуправство). Ведеться слідство», – йдеться в офіційній заяві обласної міліції.
 
Про позиції комуністів на Дніпропетровщині певною мірою свідчать результати минулих виборів. За офіційними даними ЦВК, на виборах президента висуванець КПУ Петро Симоненко у Дніпропетровській в області набрав 3% голосів виборців. Водночас представник Компартії виграв вибори міського голови в райцентрі П’ятихатки.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...