App Store Google Play

Дніпропетровщині варто розвивати промисловість та освіту – аналітики

30.05.2014 10:48
Дніпропетровщині варто розвивати промисловість та освіту – аналітики

Результати економічного прогнозу до 2017 року для Дніпропетровської області та рекомендації щодо підтримки економічного розвитку регіону були висвітлені у звіті, розробленому фахівцями Проекту РЕОП.

 

Короткострокові перспективи економічного зростання в області ― помірні, а от середньострокові перспективи є відносно оптимістичними. Очікується, що від 2014 до 2017 рр. середньорічне зростання реального випуску області становитиме 2,9%. Доволі низький рівень зростання зумовлено передусім значним зменшенням (на 6,6%) обсягу випуску у 2014 році через складну політичну ситуацію та обмеження можливостей експорту металургійної продукції. У наступні роки економіка зростатиме. Ця перспектива значною мірою залежатиме від зростання в найбільших секторах області, до яких належать: переробна та добувна промисловість, транспорт і зв’язок, сільське господарство та сектор нерухомості.

 

Місцевій владі експерти рекомендують надалі сприяти розвитку харчової промисловості та інших галузей, не пов’язаних із металургією та виробництвом транспортного обладнання, наприклад, текстильної. Це сприятиме підвищенню рівня диверсифікації переробної промисловості. Крім того, в області слід передбачити розвиток секторів сільського господарства.

 

Також, на думку фахівців, на Дніпропетровщині необхідно розвивати сектор освіти, який зазвичай не є вразливим до зовнішніх умов. Варто при цьому враховувати, що упродовж прогнозного періоду чисельність молоді та осіб шкільного віку в Дніпропетровській області зменшуватиметься (про це йдеться у демографічному прогнозі, результати якого є основою для проведення економічного прогнозування). Тому слід передбачити збільшення обсягу послуг із надання вищої освіти для інших регіонів України та для закордонних слухачів.

 

У переробній та добувній промисловості Дніпропетровської області кількість робочих місць зменшується, оскільки триває процес модернізації з метою збереження конкурентоспроможності продукції на міжнародних ринках. Багато працівників, які втратили роботу в цій сфері, почали працювати в секторах торгівлі, готелях та ресторанах, внаслідок чого зросла кількість приватних підприємців. Однак ця робота є менш оплачуваною, і часто такі робочі місця є нестабільними. Тому спеціалісти рекомендують сприяти процесу перепідготовки працівників, звільнених із переробної промисловості, щоб вони могли впевненіше почуватися на ринку праці.

 

Очікується, що від 2015 до 2017 рр. реальний фонд оплати праці збільшиться в середньому на 4%. Це означає, що в бюджеті області має бути досить коштів для фінансування проектів місцевого економічного розвитку в середньостроковій перспективі.

 

З огляду на результати економічного прогнозу до 2017 р. та аналіз проблем розвитку економіки Дніпропетровської області, спеціалісти радять вжити заходів щодо покращення бізнес-клімату та запобігання негативним тенденціям на ринку праці, сприяти розвитку периферійних територій і монопрофільних міст, та підтримати розвиток агропромислового комплексу.

 

Сторінка проекту

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...