App Store Google Play

Екологічна прокуратура лякає штрафами забудовників узбереж

29.05.2014 19:07
Екологічна прокуратура лякає штрафами забудовників узбереж

Дніпровською екологічною прокуратурою встановлено, що у більшості випадків незаконні рішення органів державної влади та самоврядування не знаходиться у відкритому доступі на їх офіційних веб-сайтах.

 

Як наслідок, мають місце численні факти незаконного відчуження землі в межах прибережних захисних смуг та водоохоронних зон, про які місцевим жителям стає відомо лише після початку забудови узбережжя р. Дніпро.

 

Це створює значний суспільний резонанс та ускладнює прокурорське реагування на виявлені порушення у зв’язку з реєстрацією майнових прав на об’єкти нерухомості, що розташовані на цих ділянках.

 

Між тим, 19.04.2014 набув чинності Закон України №1170 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації».

 

Так, органи місцевого самоврядування зобов’язано оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах прийняті рішення нормативно-правового та індивідуального характеру, а також проекти таких рішень, у тому числі щодо розпорядження земельними ділянками.

Одночасно обов’язок оприлюднення рішень ради покладено на секретарів сільських, селищних, міських рад.

 

Звертаємо увагу, що органи прокуратури уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за невиконання обов’язків щодо оприлюднення інформації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...