App Store Google Play

Дніпропетровськ б'є рекорди за вартістю проїзду в транспорті

28.05.2014 08:52
Дніпропетровськ б'є рекорди за вартістю проїзду в транспорті

З 1 червня у Дніпропетровську буде підвищено граничний тариф на проїзд у громадському транспорті. Про це під час прес-конференції повідомила директор департаменту транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської ради Ірина Прилипа.

 

«У зв’язку із зовнішньоекономічною ситуацією, підвищенням цін на паливо та  автозапчастини  перевізники ініціювали підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті. З цього питання було проведено багато нарад, круглих столів за участю представників перевізників, профспілок, профільних громадських організацій, його  розглянуто на засіданні робочої групи з дотримання принципів державної регуляторної політики. На сьогодні процес обговорення завершено, пройдено процедуру прийняття регуляторного акту. 21 травня на засідання виконкому міської ради ухвалено рішення щодо встановлення тарифу на проїзд у громадському транспорті.  З 1 червня перевізники розпочнуть впровадження нових тарифів», - зазначила Ірина Прилипа.

 

Який стосунок має зовнішньо-економічна ситуація до зростаючих апетитів транспортників, залишилося загадкою, як подробиці "громадських слухань", жодного оголошення про які міськрада не публікувла. Натомість представник міськради повідомила, що граничні тарифи встановлено точно у відповідності до вимог превізників - у розмірі 4 грн вдень і 7 грн вночі.

 

«Згідно ухваленого рішення перевізники не мають права підвищувати ціну вище 4 гривень. Загалом для кожного маршруту розраховано свій тариф залежно від типу автобусів, які працюють на тому чи іншому маршруті. Зокрема, діятимуть тарифи – 2 грн., 3, 3.5 гри., 4 грн. Окрім того, на сьогодні ведеться робота щодо запровадження так званих нічних тарифів з 23.00 до 06.00. Впроваджуватимемо їх поступово, по мірі підписання відповідних договорів із перевізниками, особливо звертаючи увагу на ті маршрути, які зв’язують віддалені масиви із центром міста та залізничним вокзалом. Попередньо нічні тарифи розглядають на рівні 5-6 гривень, сказала Ірина Прилипа.

 

Як зазначив голова Дніпропетровської обласної організації роботодавців у галузі автомобільних перевезень пасажирів, вантажів та шляхового будівництва Олександр Резнік, згідно розрахунків перевізників мінімальний тариф складає 5.70 гривень, максимальний – 7.10 гривень, тоді як прийнятий – 4 гривні.

 

«На сьогодні склалася така ситуація, коли чимало автобусів та мікроавтобусів не можуть стати до роботи, оскільки потребують ремонту. Завдяки введенню в дію нових тарифів перевізники зможуть ремонтувати транспорт і повертати його на маршрути», - сказав Олександр Резнік.

 

В свою чергу голова правління ПАТ «ДАТП 11205» Тарас Жуков наголосив, що граничний тариф у  4 гривні можна назвати компромісним з боку перевізників, він розрахований із врахуванням фактичних витрат. Насправді хотілося б збирати значно більше.

 

Голова Дніпропетровської обласної організації профспілок автомобілістів та дорожників України Андрій Берчук висловив сподівання, що із введенням нових тарифів будуть дотриманні норми щодо кількості автобусів, задіяних на тому чи іншому маршруті, а також щодо якості перевезення пасажирів.

 

Ірина Прилипа додала, що тарифи на проїзд у  електротранспорті й метро залишаються незмінними – 1,5 та 2 гривні відповідно. 

 

Нагадаємо, що це не перша спроба дніпропетровських монополістів ринку перевезень підняти вартість проїзду. Спроба таємно (без рішення міськоїх ради та обговорення з громадськістю) підняти тарифи вже була в середині квітня. Тоді розголос у пресі й негативна реакція громадськості зробили свою справу - зростання вартості проїзду на третину вдалося зупинити. Втім, зважаючи на свіже рішення виконкому Дніпропетровської міськради, у якій більшість дніпропетровських перевізників є депутатами, здається, монополістам вдалося відстояти свої прибутки за рахунок гаманців городян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...