App Store Google Play

ОПОРА називає вибори прозорими, а Тимошенко - порушницею

27.05.2014 09:55
ОПОРА називає вибори прозорими, а Тимошенко - порушницею

На Дніпропетровщині суттєвих порушень, таких як підкуп, фальсифікація, погрози не було зафіксовано, зазначає Дніпропетровське обласне представництво Громадянської мережі ОПОРА.

 

Втім, зазначають громадські спостерігачі, процедурних порушень, які стосуються відхилення від виборчого законодавства, повно. Головна проблема цьогорічних виборів – незнання правових норм членами окружних виборчих комісій та звичайних дільниць.

 

Деякі порушення, які відбувалися на виборчих дільницях мали типовий характер. Серед них такі як:

  • Порушення таємного голосування.
  • Несвоєчасне внесення змін до списків виборців.
  • Дільничі  виборчі комісії не були забезпечені в повному обсязі пломбами для скриньок з бюллетенями.
  • Кореспондентам газети «Точка опори» масово перешкоджали здійснювати фото та відео зйомку на дільницях.
  • Керівництво комісії відмовлялось виконувати свої обов’язки.
  • Не внесено відомості про кількість отриманих бюлетенів в протокол про підведення підсумків.
  • Не підписан витяг списку виборців про голосування за місцем перебування.

Окрім цього, було декілька обурливих правопорушень на дільницях:

  • Окружна виборча комісія перевищила свої повноваження. ОВК № 26 надала виборцю  право отримати виборчий бюлетень на  ДВК № 121166, на  якій він внесений до списку виборців, по закордонному паспорту України. Але, відповідно Закону про вибори Президента України , голосувати із закордонним паспортом можна лише  на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України.
  • Військовослжбовці механізованої  51-ї бригади не змогли проголосувати. Окружна виборча комісія № 39 відмовилась надавати номери телефонів ДВК, на яких мали проголосувати військовослужбовці.
  • Кандидат у Президенти України, Тимошенко Юлія Володимирівна проголосувала з порушенням, прийшовши на дільницю з особистою охороною та службою безпеки. Відповідно Закону про вибори, разом із кандидатом на пост Президента України на виборчих дільницях можуть бути присутні лише їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата).

Загалом, спостерігачі від ГО «ОПОРА» відзначають спокій на виборчих дільницях. На виборчих округах  міста Дніпропетровська  й області офіційні спостерігачі «ОПОРИ» повідомляли про те, що  голосування у 2014 році пройшло переважно у тихій та спокійній атмосфері.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...