App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрився фестиваль народної творчості

24.05.2014 18:35
У Дніпропетровську відкрився фестиваль народної творчості

У Дніпропетровську біля пам'ятника Дмитрові Яворницькому відкрився фестиваль народної творчості просто неба «Чисті джерела». Захід традиційно, вже 25-й рік поспіль, влаштовує національний історичний музею імені Яворницького.

На площі перед музеєм представлені виставки виробів народних майстрів з різних куточків України - гончарів, вишивальниць, писанкарок, майстрів з петриківського розпису, лозоплетіння та створення народної іграшки.

Майстри не тільки демонструють присутнім прийоми виконання своїх робіт, а й розповідають про історію зародження свого мистецтва. Відвідувачі можуть і самі спробувати зробити той чи інший виріб. Просто неба виставили кілька гончарних кіл, ткацький верстат.

Модна тенденція нинішнього ярмарку - вироби, виконані у «патріотичних», синьо-жовтих кольорах: прикраси, іграшки, віночки і навіть пряники.

Свято супроводжують народні пісні і танці у виконанні художніх колективів, національних громад, конкурси, ігри. Також працює виставка малюнків учнів шкіл міста, з якими співпрацює історичний музей, і виробів музейної студії «Жива глина».

За даними облдержадміністрації, цього року фестиваль є одним із заходів так званої «антидепресивної програми» для жителів Дніпропетровщини, ініційованої владою. У її рамках кожних вихідних для мешканців регіону проводяться безкоштовні концерти та спортивні змагання.

 

Радіо СВОБОДА 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...