App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрився фестиваль народної творчості

24.05.2014 18:35
У Дніпропетровську відкрився фестиваль народної творчості

У Дніпропетровську біля пам'ятника Дмитрові Яворницькому відкрився фестиваль народної творчості просто неба «Чисті джерела». Захід традиційно, вже 25-й рік поспіль, влаштовує національний історичний музею імені Яворницького.

На площі перед музеєм представлені виставки виробів народних майстрів з різних куточків України - гончарів, вишивальниць, писанкарок, майстрів з петриківського розпису, лозоплетіння та створення народної іграшки.

Майстри не тільки демонструють присутнім прийоми виконання своїх робіт, а й розповідають про історію зародження свого мистецтва. Відвідувачі можуть і самі спробувати зробити той чи інший виріб. Просто неба виставили кілька гончарних кіл, ткацький верстат.

Модна тенденція нинішнього ярмарку - вироби, виконані у «патріотичних», синьо-жовтих кольорах: прикраси, іграшки, віночки і навіть пряники.

Свято супроводжують народні пісні і танці у виконанні художніх колективів, національних громад, конкурси, ігри. Також працює виставка малюнків учнів шкіл міста, з якими співпрацює історичний музей, і виробів музейної студії «Жива глина».

За даними облдержадміністрації, цього року фестиваль є одним із заходів так званої «антидепресивної програми» для жителів Дніпропетровщини, ініційованої владою. У її рамках кожних вихідних для мешканців регіону проводяться безкоштовні концерти та спортивні змагання.

 

Радіо СВОБОДА 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...