App Store Google Play

День тиші

24.05.2014 17:40
День тиші
Сьогодні, у день тиші, коли країна нарешті зможе відпочити від передвиборчої агітації та перевести подих перед днем голосування, якраз можна підбити підсумки цієї виборчої кампанії.

Якщо говорити в цілому, то, безумовно, виборча кампанія 2014 року була особливою і унікальною з багатьох причин, основні з яких спробуємо назвати нижче.

Попередня влада була усунута шляхом революції. Вперше в історії України дострокові президентські вибори стали необхідністю у зв'язку зі зміною влади через народний протест. Точилось і досі точиться багато розмов про використання різноманітних технологій під час подій в Україні за останні півроку, про те, хто смикав попередню владу за невидимі ниточки і змушував власними руками наближати свій політичний суїцид, проте факт залишається фактом – Революція гідності справді є нічим іншим, як революцією у класичному розумінні цього слова – зміною одного політичного режиму іншим.

Вперше попередній президент втік з України. Як би не складались стосунки з народом у всіх попередніх українських президентів впродовж їхнього керування державою, усі вони нині живуть в Україні, отримують від держави (читайте – від нас з вами) чималі кошти, охорону, автомобілі і житло, і дуже часто з розумним виглядом авторитетно "вчать життя" нинішніх керівників держави на всіляких національних круглих столах. Проте попередній президент переступив межу дозволеного, внаслідок чого було вбито більше сотні людей, і змушений був накивати п'ятами в єдиному напрямку, де він може почуватись більш менш безпечно – до Росії, яка, як і 9 років тому, охоче прихищає усіх колишніх українських можновладців, у кого "руки в крові" або "рильце у пушку".

 

Читайте також: Російські телеканали нон грата

 

Виборча кампанія проводилась в умовах справжньої війни. Ніколи, у найжахливіших снах українці не могли уявити, що на нашій землі будуть відбуватись бойові дії. Україна виявилась не готовою захищати свої кордони від російської спецури і диверсантів та їхніх поплічників в Україні. Вчитись оборонятись доводиться на ходу, ціною багатьох помилок і життів, адже українська армія, роз'їджена за всі роки незалежності тотальною корупцією, виявилась беззубою перед ворогом.

Виборча кампанія проводилась в умовах інформаційної війни. Починаючи від початку антивладних протестів в Україні Кремль розгорнув справжню інформаційну війну проти України. Апогею вона досягла у лютому, коли російський агітпроп розповідав, що розстріляні на Майдані люди ледь не самі себе вбивали… Власне, з тих пір в апогеї інформаційна війна знаходиться і донині – тотальна брехня і підміна реальності, спрямовані на розпалювання антиукраїнської істерії, спостерігається в російському інформаційному просторі і зараз.

Початок нової Холодної війни. Виборча кампанія проходила в умовах найгострішого протистояння Росії та Заходу з часів розвалу СРСР. І причиною цього стала політика Росії саме по відношенню до України – анексія Криму та неприкрита агресія північного сусіда на сході України розкрили очі Заходу на те, хто насправді сидить у Кремлі. Вигнання Росії з клубу "Великої вісімки", запровадження, хоч і з запізненням, безпрецедентних санкцій, позбавлення Росії права голосу у раді Європи, провал політики РФ в ООН, де її підтримали лише країни-сателіти, поставили Росію в умови міжнародної ізоляції. І якби не рішучість міжнародної спільноти, то, хто знає, можливо, цих виборів могло і не бути.

Вибори відбудуться без Криму. Анексований Росією Крим не братиме участі в президентських виборах. Виборці Криму – це приблизно 5% від загальної кількості виборців в Україні. Здається, що це зовсім небагато, проте якщо врахувати, що левова частка цих людей завжди голосували за проросійські сили, це може кардинальним чином вплинути на подальшу електоральну і як наслідок політичну карту України.

Вперше є беззаперечний фаворит виборів. Останні дві президентські виборчі кампанії в Україні були справжньої війною на знищення між двома кандидатами-фаворитами. Абсолютно в усіх виборчих кампаніях (за винятком 99-го року, коли після першого туру стало зрозуміло, хто стане переможцем) до останнього моменту не було відомо, кому випаде доля стати гарантом Конституції. Напередодні цих виборів вперше за історію сучасної України є інтрига, але зовсім інша – чи не закінчаться вони перемогою лідера гонки вже у першому турі. Відповідь на це питання дізнаємось вже незабаром. Можливо, вже завтра ввечері, під час оголошення результатів екзит-полів, буде чітко видно, потрібен буде другий тур чи ні.

Дуже хочеться вірити, що усі ці драматичні події, починаючи з листопада 2013 року, і ця виборча кампанія стануть переламним моментом в історії України. Перед новим керівником держави стоятимуть надскладні проблеми і завдання, від ефективності вирішення яких залежатиме доля усіх нас. І дай Боже, щоб українці завтра не помилилися з вибором.

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...