App Store Google Play

Відбувся круглий стіл щодо спільного бюджетування територіальних громад

21.05.2014 09:17
Відбувся круглий стіл щодо спільного бюджетування територіальних громад

«Спільне бюджетування по-українськи». Цю тему обговорюють на «круглих столах», які організовує «Case-Ukraine» у мегаполісах та промислових містах країни. Громадські активісти, представники влади та бізнесу, економісти та правознавці обговорюють прийнятну для України схему народного контролю за бюджетними грошима. Після Києва таку зустріч провели у Дніпропетровську.

 

«Бразильське Порто Алегре — яскрава історія успіху спільного бюджетування. У 80-х роках минулого сторіччя, на фоні масштабної кругової поруки політичних та бізнесових еліт, громадські активісти заявили про своє бажання вирішувати, як розподіляти головний кошторис міста. Бюджетні питання почали ухвалювати на місцевому бюджетному форумі. Крок за кроком місто почало вирішувати давні болючі проблеми. На сьогодні Порто Алегро — місто з найвищою якістю життя у Бразилії. Модель їхнього спільного бюджетування можна сміливо брати за зрозок і українцям», - розповів присутнім Дмитро Боярчук.

 

«Для Дніпропетровська буде також актуальним і такий спосіб стеження за витратами бюджетних коштів, як депутатський контроль», - коментує імпортний досвід депутат міської ради (фракція ВО «Демократи») Сергій Жуков.

 

На його думку, особливу увагу треба приділити комунальним підприємствам, яких у нашому мегаполісі 159. Це — рекорд серед міст-мільйонників в Україні. Більшість із цих КП — дотаційні.

 

Корупційні практики дерибану бюджету передаються українською політичною елітою із покоління в покоління. І зараз у людей є всі можливості, аби цю практику викорінити, каже громадська активістка Вікторія Наріжня:

 

Як адаптувати світову практику спільного бюджетування до українських реалій — питання часу. Однак є три основні засади — прозорість, передбачуваність та підзвітність. Від них відходити ніяк не можна, кажуть експерти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...