App Store Google Play

Розбудова демократичної України неможлива без кримськотатарського народу

19.05.2014 11:40
Розбудова демократичної України неможлива без кримськотатарського народу

«Розбудова європейської демократичної України не можлива без участі кримськотатарського народу», - наголосила керівник об'єднаного Київського виборчого штабу кандидата в Президенти Петра Порошенка народний депутат Ірина Геращенко під час виступу в Києві на мітингу «Єдина країна: Крим – Україна», приуроченому до 70 річчя депортації кримськотатарського народу.

 

«Кримськотатарський народ є значним фактором у побудові незалежної України і ми шануємо його внесок у розвиток демократії», - підкреслила депутат.

 

І.Геращенко нагадала, що за ініціативи народного депутата України Петра Порошенка парламентом прийнята Постанова про «Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», в якій визначається статус кримськотатарського народу як корінного і зазначила, що нова влада разом зі світовою спільнотою робитиме все для захисту кримських татар від окупаційного режиму.

 

І.Геращенко відзначила схожість історії двох народів. «Ми розуміємо одне одного, бо українці пережили геноцид сталінського режиму - голодомор, кримські татари – депортацію. Тому ми усвідомлюємо ті виклики і ризики, які сьогодні стоять перед нашою Україною. Новий кремлівський диктатор знову намагається знищити нашу незалежність. Ми разом будемо цьому протистояти аби не допустити нової депортації і геноциду кримських татар»,- наголосила вона.

 

«Це ганьба, що кримським татарам, вперше за 23-и роки не дають вшанувати пам’ять депортованих в день скорботи і боротьби за права народу », - наголосила депутат. Вона від імені П. Порошенка та інших членів його команди висловила слова солідарності з кримськотатарським народом і взяла участь в передачі найбільшого кримськотатарського прапора до Криму.

 

І.Геращенко також від імені кандидата в Президенти П.Порошенка подякувала лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву за його принципову позицію та за внесок у розвиток демократії.  «Зараз в Україні не вистачає моральних авторитетів. Мустафа - є взірцем політики і морального авторитета для кожного з нас», - наголосила І.Геращенко.

 

18 травня у Києві біля пам’ятника Т.Шевченка відбулася акція до 70-річчя депортації корінного кримськотатарського народу «Єдина країна – Крим Україна», в якому взяли участь студенти, народні депутати України та громадські діячі.

 

По завершені акції на знак солідарності з корінним народом півострова був переданий найбільший прапор до Криму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...