App Store Google Play

Вибори Президента на Дніпропетровщині: перші підсумки

16.05.2014 08:58
Вибори Президента на Дніпропетровщині: перші підсумки

14 травня у Дніпропетровську відбулася прес-конференція по першим висновкам спостереження за виборами Президента України 2014 у Дніпропетровській області.

Прес-конференція була проведена координатором виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Сергієм Федько, довготерміновим спостерігачем Вадимом Головченко та прес-секретарем Анастасією Кочмар. Нинішня президентська виборча кампанію була охарактеризована як багатофакторна й нестандартна.

Вперше в історії нашої держави вибори Президента України є позачерговими. Короткотермінова виборча кампанія в умовах зовнішньої агресії відзначається пасивною агітацією та активною громадською позицією виборців. На відміну від попередніх виборчих кампаній штаби кандидатів масово не заохочують грошовою винагородою членів комісій, спостерігачів та агітаторів.

Агітація є млявою, і пояснюється частковою присутністю в Дніпропетровській області виборчих штабів кандидатів. В ході кампанії Дніпропетровщину відвідували кандидати М.Маломуж, А.Гриценко, М.Добкін, Ю.Тимошенко, С.Тігіпко, Д.Ярош, О.Богомолець. Спостерігачі не помітили в області агітації кандидатів А.Гриненка, О.Клименка, В.Цушка, З.Шкіряка, В.Саранова.Четверо кандидатів на пост Президента України є вихідцями з Дніпропетровщини: С.Тігіпко, Ю.Тимошенко, Д.Ярош та О.Царьов. На відміну від подібного електорального поля Тимошенко й Тігіпка, електоральні поля Царьова і Яроша є цілком протилежні: Ярош спирається на ідеологію українського націоналізму, натомість, Олег Царьов висловлює проросійські настрої. Нещодавно останній зняв свою кандидатуру з виборів. Використання кандидатами візуальної реклами (білборди, сітілайти) не є поширеним, до такого способу агітації найбільше вдаються Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Михайло Добкін.

Виборчі штаби кандидатів зосередилися в основному на формуванні виборчих комісій. Але мала кількість штабів призвела до поганої якості комісій. Кількість членів комісій ледь перевищує мінімальну. Більшість членів комісій не володіє в достатній мірі знаннями правових норм виборчого процесу. Поліпшити правові знання може організація навчальних семінарів, організована окружними виборчими комісіями та штабами кандидатів.

В сільській місцевості ДВК зіштовхнулися з труднощами в організації технічного забезпечення транспортом та обладнанням.
Вперше спостерігачі від громадських організацій набули статусу суб'єктів виборчого процесу, що дозволяє їм складати акти про порушення, скарги та заяви.

Спостерігачі від міжнародних організацій також почали свою роботу на території області.

На основі даних спостерігачів ОПОРИ можна зробити висновок, що основна боротьба йде за електорат центральних, південних і східних областей України, де кандидати змушені вдаватися до нестандартних прийомів.

Загострення ситуації у східних областях України викликало в інших регіонах певну агресію до представників політичних партій, які асоціюються із проросійськими настроями. Громадянська мережа ОПОРА закликає всі сторони політичних конфліктів утримуватися від насильницьких акцій та не дискредитувати виборчий процес насильницькими діями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...