App Store Google Play

Компанії, підконтрольні Ахметову, підписали меморандум із ДНР

16.05.2014 10:17
Компанії, підконтрольні Ахметову, підписали меморандум із ДНР

Компанії групи "Метінвест", основним акціонером якої є СКМ Ріната Ахметова, підписав із так званою "Донецькою народною республікою" меморандум про порядок і безпеку.

Як повідомляє прес-служба "Метінвесту", його підписали 15 травня у Маріуполі з ініціативи керівників металургійних комбінатів імені Ілліча та "Азовсталь" та міського штабу "народної дружини"..

Під документом – підписи гендиректорів ММК ім. Ілліча й "Азовсталі" Юрія Зінченка та Енвера Цкітішвілі, міського голови Юрія Хотлубея, в.о. начальника міського управління внутрішніх справ Олега Моргуна, "лідера прихильників ДНР" у Маріуполі Дениса Кузьменка, а також представників громадських організацій Маріуполя.

"У Меморандумі закріплені спільні ініціативи щодо забезпечення громадської безпеки в Маріуполі та пропозиції до київської влади", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, київську владу просять прибрати військові блокпости з доріг. "Порядок на в'їздах до Маріуполя має забезпечувати міська міліція за підтримки народної дружини", - сказано в меморандумі, текст якого наводять у "Метінвесті"

"Ми закликаємо до повної відмови від насильства і до роззброєння будь-яких збройних формувань, що з'явилися у місті на хвилі протесту. Лідери ДНР, народні дружини, міліція забезпечують у Маріуполі відмову від будь-яких незаконних дій (насильство, захоплення будівель, застосування зброї)", - йдеться у документі.

Коментуючи підписання меморандуму, гендиректор ММК ім. Ілліча, керівник міського штабу "народної дружини" Зінченко заявив: "Ми всі пам'ятаємо, що сталося 9 травня. Наша головна мета – уникнути подібних подій у майбутньому й повернути до Маріуполя мир і порядок".

"Ми хочемо сьогодні дати старт новим ініціативам щодо забезпечення порядку. Цивілізований діалог між різними політичними силами – це сьогодні гарантія спокою для мирних жителів. Це найголовніша цінність", - зазначив він.

За словами гендиректора комбінату "Азовсталь" Цкітішвілі. "розпочався нормальний діалог і сьогодні він триває".

"Підписуючи Меморандум про порядок і безпеку, ми посилаємо два сигнали. Один – радикально налаштованим громадянам. Ми разом пропонуємо їм скласти зброю, здати її органам правопорядку", - сказав він.

"Другий сигнал ми хочемо адресувати військовим керівникам і владі – ми пропонуємо прибрати всі блокпости на в'їздах до Маріуполя. Забезпечити порядок на цих дорогах може міська міліція спільно з народною дружиною. Ми впевнені, що ці заходи допоможуть остаточно поставити життя в Маріуполі на мирні рейки", - додав Цкітішвілі.

У свою чергу, ініціатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук вимагає від правоохоронних органів дати правову оцінку такій діяльності структур, підконтрольних Ахметову, яка свідчить про співпрацю з тими, кого центральна влада визнала терористами.  

Як відомо, раніше Ахметов поширив відеозвернення, в якому констатував, що "Донецьку народну республіку" ніхто не визнає і що Донбас може бути щасливим лише в Україні. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...