App Store Google Play

Компанії, підконтрольні Ахметову, підписали меморандум із ДНР

16.05.2014 10:17
Компанії, підконтрольні Ахметову, підписали меморандум із ДНР

Компанії групи "Метінвест", основним акціонером якої є СКМ Ріната Ахметова, підписав із так званою "Донецькою народною республікою" меморандум про порядок і безпеку.

Як повідомляє прес-служба "Метінвесту", його підписали 15 травня у Маріуполі з ініціативи керівників металургійних комбінатів імені Ілліча та "Азовсталь" та міського штабу "народної дружини"..

Під документом – підписи гендиректорів ММК ім. Ілліча й "Азовсталі" Юрія Зінченка та Енвера Цкітішвілі, міського голови Юрія Хотлубея, в.о. начальника міського управління внутрішніх справ Олега Моргуна, "лідера прихильників ДНР" у Маріуполі Дениса Кузьменка, а також представників громадських організацій Маріуполя.

"У Меморандумі закріплені спільні ініціативи щодо забезпечення громадської безпеки в Маріуполі та пропозиції до київської влади", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, київську владу просять прибрати військові блокпости з доріг. "Порядок на в'їздах до Маріуполя має забезпечувати міська міліція за підтримки народної дружини", - сказано в меморандумі, текст якого наводять у "Метінвесті"

"Ми закликаємо до повної відмови від насильства і до роззброєння будь-яких збройних формувань, що з'явилися у місті на хвилі протесту. Лідери ДНР, народні дружини, міліція забезпечують у Маріуполі відмову від будь-яких незаконних дій (насильство, захоплення будівель, застосування зброї)", - йдеться у документі.

Коментуючи підписання меморандуму, гендиректор ММК ім. Ілліча, керівник міського штабу "народної дружини" Зінченко заявив: "Ми всі пам'ятаємо, що сталося 9 травня. Наша головна мета – уникнути подібних подій у майбутньому й повернути до Маріуполя мир і порядок".

"Ми хочемо сьогодні дати старт новим ініціативам щодо забезпечення порядку. Цивілізований діалог між різними політичними силами – це сьогодні гарантія спокою для мирних жителів. Це найголовніша цінність", - зазначив він.

За словами гендиректора комбінату "Азовсталь" Цкітішвілі. "розпочався нормальний діалог і сьогодні він триває".

"Підписуючи Меморандум про порядок і безпеку, ми посилаємо два сигнали. Один – радикально налаштованим громадянам. Ми разом пропонуємо їм скласти зброю, здати її органам правопорядку", - сказав він.

"Другий сигнал ми хочемо адресувати військовим керівникам і владі – ми пропонуємо прибрати всі блокпости на в'їздах до Маріуполя. Забезпечити порядок на цих дорогах може міська міліція спільно з народною дружиною. Ми впевнені, що ці заходи допоможуть остаточно поставити життя в Маріуполі на мирні рейки", - додав Цкітішвілі.

У свою чергу, ініціатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук вимагає від правоохоронних органів дати правову оцінку такій діяльності структур, підконтрольних Ахметову, яка свідчить про співпрацю з тими, кого центральна влада визнала терористами.  

Як відомо, раніше Ахметов поширив відеозвернення, в якому констатував, що "Донецьку народну республіку" ніхто не визнає і що Донбас може бути щасливим лише в Україні. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...