App Store Google Play

В Держземагенстві виявлено масштабну корупцію

12.05.2014 15:33
В Держземагенстві виявлено масштабну корупцію

До Комісії з боротьби з корупцією та злочинністю у м.Дніпродзержинську надійшли скарги громадян з вказівкою на незаконні дії начальника відділу Держземагентства (далі Відділ) Юрія Олексієнко. В скаргах вказується на численні факти порушення норм трудового права, зокрема щодо протиправного звільнення працівників та тиску на них з вимогою порушувати чинне законодавство.

Так Олексієнко намагався декілька разів звільнити свого заступника Юлію Комишну тільки на тій підставі, що вона «не та людина, з ким йому зручно працювати». Справжня ж причина полягала в тому, що підлегла Олексієнко відмовилась вимагати хабарі з землевласників та землекористувачів та передавати їх своєму начальнику. Як мати-одиначка, яка виховує малолітню дитину, і немає інших джерел існування, Юлія не написала заяву про звільнення «за власним бажанням», а вирішила боротись за свої права. Вона подала до прокуратури заяву про кримінальний злочин та виграла всі судові справи, але корумпований начальник затаїв план будь за що звільнити сумлінну працівницю.

За результатами перевірки Управління державної служби Головдержслужби України в Дніпропетровській області, здійсненої в грудні минуло року, стало відомо, що Олексієнко взагалі призначений на свою посаду в порушення вимог ст.15 Закону України «Про державну службу» без проведення конкурсу. Відповідно до п.2 ч.1 ст.6 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» забороняється використовувати свої службові повноваження і неправомірно сприяти призначенню на посаду особи. Таким чином в діях екс-голови Держземагенства України Тимченка С.М., який видавав наказ про призначення Олексієнка, вбачаються ознаки корупційного діяння.

Працівники Відділу скаржаться, що всупереч вимог Постанови КМУ №848 від 04.06.2003 року Олексієнко Ю.О. використовує службовий легковий автомобіль для щоденних приватних поїздок з м.Дніпродзержинськ в м.Дніпропетровськ до власного місця проживання. У вихідні та святкові дні службовий автомобіль також перебуває в користуванні у Олексієнка. Подорожні листи не ведуться взагалі. Водій Відділу Антоненко В., який мав би керувати службовим автомобілем, на роботу не з'являється, але отримує заробітну плату.

Юрій Олексієнко в робочий час залучає до вирішення своїх приватних справ головного спеціаліста-юрисконсульта Саєнка С.М., замість того, щоб забезпечити належний захист інтересів держави в численних судових справах. Відомо про існування корупційної схеми гри в так звані «піддавки», коли юрист Відділу не приходить на судові засідання та не оскаржує рішення судів, які порушують земельне законодавство і, як наслідок, інтереси територіальної громади міста Дніпродзержинська.

Письмові скарги працівників Відділу на незаконні дії їх начальника Юрія Олексієнка компетентними органами належним чином не розглядаються, до відповідальності за порушення законодавства він не притягається. Більш того, Олексієнко продовжує примушувати своїх підлеглих підписувати незаконні документи, за якими відбувається розкрадання земель громади (зокрема погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресами пр. Леніна 24А для ПП Марданян Г.П., вул. Корчевського, 2 для ТОВ «Котеджне будівництво», вул. Москворецька для будівництва елітних гаражів, оформлених на підставних фізичних осіб). По останньому факту Дніпродзержинською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в квітні 2014 року було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.366 КК України. Слід зазначити, що висновки про погодження проектів відведення в цій справі надавав особисто Олексієнко без отримання від зацікавлених сторін правовстановлюючих документів на нерухомість, що є ознаками злочину, передбаченому ч.1 ст.367 КК України - службова недбалість.

Юрій Олексієнко змушує своїх підлеглих готувати витяги з нормативно-грошової оцінки земель м.Дніпродзержинська на землі сільськогосподарського призначення (наприклад, садівничі товариства) за відсутності погодженої в установленому порядку документації з бонітування ґрунтів, яка передбачена ст.5 і ст.16 Закону України «Про оцінку земель». Також слід зазначити, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м.Дніпродзержинська була протиправно затверджена рішенням Дніпродзержинської міської ради №842-38/VI від 12.07.2013 року. Згідно висновку державної експертизи вищезазначеної документації в ній були виявлені недоліки, які потрібно було усунути шляхом доопрацювання на підставі вимог ч.6 ст.35 Закону України «Про державну землевпорядну експертизу», чого зроблено не було. Таким чином на сьогоднішній день приватній фірмі «Бюро оцінки» за неналежно виконану роботу (читай викинуто на вітер) сплачено близько 500 тис. грн. з міського бюджету.

Матеріали антикорупційної перевірки діяльності Держземагентства передані до прокуратури. Сподіваюсь, що винні особи будуть відсторонені з займаних посад та притягнені до кримінальної відповідальності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...