App Store Google Play

Чи відповість хтось за теракти 27 квітня?

28.04.2014 20:13
Чи відповість хтось за теракти 27 квітня?

28 квітня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Чи дізнається суспільство істину про вибухи 27 квітня 2012? Чи будуть покарані фальсифікатори доказів по справі «Дніпропетровських терористів»?».

 

Звільнений судом за відсутністю складу злочину Дмитро Рева нагадав журналістам, що з дня вибухів пройшло два роки, з яких майже 20 місяців він провів за гратами, хоча був непричетним.

 

«На мій суб'єктивний погляд, суспільство далеко від розуміння, що в цей день насправді відбулося, тому що до цих пір не встановлені організатори цього злочину. Дуже важливо, щоб всі причетні до даного злочину – люди, які вчинили його, а також ті, хто фальсифікували докази - були виявлені, і суспільство дізналося правду», - зазначив Дмитро Рева.

 

Колишній політолог, життя якого полетіло шкереберть через необґрунтовані звинувачення, пообіцяв що буде добиватися справедливості й далі.

 

«Ми хочемо, щоб жодна людина, причетна до мого незаконного затримання та арешту, не залишився безкарним. Ми це робимо не заради моєї особистої помсти, а тому, що в Україні, на жаль, склалася традиція винесення завідомо неправових рішень в судовій і правоохоронній площині. Якщо ми доведемо цю справу до кінця, я впевнений, що наступного разу у подібній ситуації людина, яка захоче сфальсифікувати щось, замислиться і буде ставитися до своїх обов'язків з більшою відповідальністю», - резюмував Дмитро Рева.

 

Адвокат Дмитра Віталій Погосян відзначив, що 25 квітня було подано чергову заяву про кримінальне правопорушення щодо Дмитра Реви (фальсифікація доказів) в прокуратуру Дніпропетровської області. З урахуванням того, що відносно Дмитра було припинено кримінальне провадження і він, по суті, був виправданий, можливо, що прокуратура займеться цією заявою всерйоз. Посадові особи, які допустили якесь порушення чи халатність, теж повинні будуть нести відповідальність.

 

«Ми почнемо з оперуповноваженого СБУ Олександра Пилипенка, а далі розслідування покаже. Всі причетні до того, що Дмитро Рева був незаконно затриманий, а потім заарештований, і утримувався під вартою протягом 1,5 років, будуть покарані. Крім того, ми вимагатимемо відшкодування збитку за той проміжок часу, який Дмитро провів під вартою - і морального, і матеріального, так як він півтора року не працював, і його сім'я перебувала без єдиного годувальника, і його дитина була позбавлена батьківської турботи», - пообіцяв адвокат.

 

Інша учасниця судового процесу – відома адвокат і право захисниця Оксана Томчук – відзначила, що її особиста перемога (звільнення брата і зняття з нього звинувачень) не є остаточною, тому вона не вважає себе переможцем.

 

«День 27 квітня 2012 року підірвав відчуття безпеки життя в Дніпропетровську. І я розумію, що протягом двох років не зроблено нічого, щоб встановити реальних людей, які стояли за цими вибухами. Офіційна версія не витримує жодної критики - все це справа трималася виключно на свідченнях Віталія Федоряка, який давав ті свідчення, які від нього хотіли чути. Зараз свідчення оновлюються, проте суд і прокуратура повинні бути зацікавлені не в тому, щоб якомога швидше закрити це виробництво, а в тому, щоб визначити справжніх «ляльководів» - тих, хто за всім цим стоїть, і яка мета цих вибухів», - розповіла журналістам Оксана Томчук.

 

На думку адвоката, через роки, та ще й у порівнянні з сьогоднішніми подіями в тому ж Слов'янську, ці вибухи виглядають не настільки видатною подією. Але, тим не менш, необхідно зробити все, аби у нашій країні було спокійно.

 

«Я вважаю, що Дмитро сьогодні звільнений не тому, що стався перелом в системі, а тому, що потрібно було закрити якісь гучні справи в умовах перевороту в країні. А скільки ще таких людей зіткнулося з такими ж неправомірними діями ? У мене дуже багато питань до правоохоронців: так, була фальсифікація, але з якою метою? Ми доведемо цю справу до кінця, щоб дізнатися замовників і самих вибухів, і фальсифікаційних матеріалів», - пообіцяла Оксана Томчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...