App Store Google Play

Спадщина Табачника: 2/3 дітей ходять в школу за атестатом

28.03.2014 13:02
Спадщина Табачника: 2/3 дітей ходять в школу за атестатом

Більшість батьків в українських містах-мільйонниках визнали, що не чекають, що в школах їх дітям дадуть необхідний набір знань. При цьому 9 з 10 вважають, що дітям необхідно отримати середню освіту заради подальшого навчання у вишах. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Апгрейд студією « Шабшай » в чотирьох містах України - Києві, Донецьку, Одесі та Дніпропетровську.

Так, 62,4 % опитаних заявили, що школа потрібна лише для отримання атестата, а реальні знання дитина отримує лише на додаткових курсах і т.д. При цьому 29,8 % респондентів переконані в тому, що сьогодні школа дає їх дітям все необхідне. 8,1 % вагалися з відповіддю.

Важливо відзначити, що рівень довіри до шкіл обернено пропорційний статкам респондентів - у більш заможного сегмента опитаних (середньомісячний дохід сім'ї вище 10 тис. грн.) рівень довіри до школи значно нижчий.

Важливо відзначити, що практично половина батьків (44,3 %) доповнюють шкільні уроки відвідуванням репетиторів і спеціалізованих гуртків.

«Рівень довіри до середньої освіти істотно знизився, - коментує результати дослідження директор студії «Шабшай» Галина Решетняк, - Батьки впевнені, що дитина не отримає необхідних знань, відвідуючи тільки школу. Одна з причин, на мій погляд, це той факт, що загальноосвітні школи, як правило, спрямовані на розвиток інтелекту, залишаючи без уваги потенціал творчого інтуїтивного почав в дитині».

Крім того, 75,2 % батьків вважають, що оцінки в школі не є для них показником знань та ефективності дитини під час навчального процесу. Причому, кожен третій зізнався, що давав хабар, щоб поліпшити оцінки дитини. При цьому, кожен третій (33,8%) визнав, що дозволяє своїм дітям пропускати заняття у випадках, якщо вони в навчальний час перебувають з сім'єю на відпочинку, або з інших сімейних обставин. Незважаючи на позначену недовіру до достатності шкільної освіти, 90,4 % респондентів заявили, що класична шкільна освіта є обов'язковим елементом у житті дитини.

Дослідження методом анкетного опитування було проведено за підтримки Центру соціологічного аудиту ДВНЗ «НГУ» (Дніпропетровськ) в період з 3 березня по 16 березня. У чотирьох обласних центрах по районованій квотованій (вік, освіта, дохід) вибірці було опитано 1966 респондентів у віці 25-55 років. Помилка вибірки склала не більше 3%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...