App Store Google Play

Реформу ЖКГ слід починати з контролю якості послуг

28.03.2014 11:12
Реформу ЖКГ слід починати з контролю якості послуг

25 березня в міській раді за ініціативою громадської організації «Асоціація представників органів самоорганізації населення» був проведений круглий стіл з питання реформування ЖКГ. Серед учасників були присутні представники цілого ряду громадських організацій, голови районних у місті рад, керівництво міського житлового управління, керівники ОСББ та домових комітетів.

 

З депутатів міської ради до участі долучився лише представник фракції ВО «Демократи» Максим Курячий. При цьому жоден з депутатів, які входять у профільну комісію, зацікавлення не виказав, хоча вони, за словами організаторів, й були запрошені.

 

Присутні визнали неефективність та непрозорість реформ, які вже не перших рік впроваджуються в системі житлово-комунального господарства міста.

 

«Уся реформа ЖКГ, що проводиться в нашому місті, носить дещо однобокий характер. По-перше, про неї в дійсності мало хто знає, а лише відчувають на собі наслідки. А по-друге, вже не вперше реформа зводиться до економії коштів на утримання житлово-комунальних підприємств. Їх укрупнюють, скорочуючи посади і цим «оптимізують» роботу. Де було чотири ЖЕКи, наприклад, роблять один, де замість чотирьох директорів і бухгалтерів залишається по одному. При цьому до реформи в загальноприйнятному розумінні це не має жодного стосунку», - констатував депутат міської ради Максим Курячий.

 

На думку депутата, будь-які реформи мають оцінюватися за якістю результату. В даному випадку – за якістю послуг, які надаються населенню.

 

«У нас стало звичним, що населення живе саме по собі, а ЖКГ і його реформи – самі по собі. І хто і що там реформує – населення не бачить, принаймні за якістю послуг. Я запропонував інший підхід: створити домові комітети, вуличні і квартальні. Наше законодавство це дозволяє, при цьому такі утворення мають отримати функції контролю за якістю послуг, що надаються. В середньо власник квартири платить щомісяця 100 гривень експлуатуючій організації. Куди йдуть ці гроші? Хто знає, але їх весь час не вистачає для того, щоб у будинках латати покрівлі й замінювати стояки. А якщо буде контроль витрат, одразу виявиться, що коштів вистачає», - вважає депутат міської ради.

 

Тієї ж думки виявилися й решта учасників зібрання, які в резолюції круглого столу наголосили на необхідності системного створення в кожному багатоквартирному будинку будинкового комітету, на кожній вулиці в приватному секторі – вуличного комітету, об'єднавши їх в укрупнені квартальні комітети.

 

Робота з втілення рішення покладена на громадські організації та виконавчі органи Дніпропетровської міськради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...