App Store Google Play

30 березня у 6 аеропортах України прозвучить "Ода радості"

28.03.2014 11:40
30 березня у 6 аеропортах України прозвучить "Ода радості"

30 березня у шести найбільших українських аеропортах відбудеться акція "Спільне повітря", яка об'єднає симфонічні оркестри Львова, Києва, Харкова, Донецька, Одеси та Дніпропетровська.

У визначений час симфонічні оркестри в аеропортах своїх міст одночасно виконають "Оду до радості" - офіційний гімн Євросоюзу.
Початок акції - 13:00.

Послухати виконання "Оди" може будь-хто бажаючий: акція буде відкритою; єдине, що потрібно зробити глядачеві, - приїхати в аеропорт.
Акція "Спільне повітря" має три мети:

• вшанування пам'яті усіх загиблих під час громадянського протистояння у Києві 18-20 лютого: як "Небесної Сотні", так і працівників правоохоронних органів;
• підтримка цілісності та неподільності України, спільності завдань, бажань та почуттів мешканців усіх її регіонів;
• відзначення підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом (власне, саме тому до виконання було обрано "Оду до радості").

Від виникнення ідеї до реалізації проекту знадобилося менше десяти днів. Ініціаторами акції виступили: головний координатор - львів'янка Іоланта Пришляк, заступник генерального директора Львівської філармонії, Голова правління оркестру «INSO-Львів»; харків'янка Олена Рофе-Бекетова та киянка Христина Храновська, благодійниця та меценат. Координаторами акції також стала харківська PR-аґенція "Bagels & Letters", Іванна Скиба-Якубова та Тетяна Ландесман.

Координацію з усіма аеропортами здійснювала адміністрація аеропорту "Львів". Окрім приміщення та інформаційної підтримки майже всі аеропорти також надали музикантам транспортну допомогу.

Проект є повністю волонтерським: і музиканти, й організатори роблять його безкоштовно.

В аеропортах акцію вирішили проводити, по-перше, тому, що аеропорти є символом відкритості світу, об'єднання, своєрідним "містком" між людьми, країнами, регіонами. Внутрішня символіка такої акції - "вікно в Європу", "Схід і Захід разом", "спільне повітря для всіх людей світу".
По-друге, аеропорти зрозумілим чином асоціюються з небом, "а з небом так само асоціюється пристановище для душ тих, хто загинув за свої ідеї і свій обов'язок. Так ми повертаємося до ідеї вшанування полеглих", - говорять ініціатори акції.

Зрештою, проведення музичних акцій в аеропортах є популярним, але ще не заїждженим світовим трендом останніх років.
У львівській частині акції візьме участь піаніст Маркіян Мацех, ініціатор акції "Піаніно для Беркута".

У рамках акції "Спільне повітря" "Оду до радості" виконають:

Дніпропетровськ, міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ"- Академічний Симфонічний оркестр Дніпроптеровської обласної філармонії. Головний дириґент та художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Наталя Пономарчук.
Хор академічного Театру опери та балету. Хормейстер - заслужений діяч мистецтв України Валентин Пучков-Сорочинський

Київ, аеропорт Бориспіль, термінал D - ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України; художній керівник - народна артистка України Валентина Іконник-Захарченко.

Львів, Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, новий термінал «А» - Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів. Дириґент Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської обласної філармонії, музикознавець. За роялем - Маркіян Мацех.
Керівник оркестру - народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України Мирослав Скорик.
Камерний хор "Глорія".

Харків, Міжнародний аеропорт "Харків", міжнародний термінал -
Симфонічний оркестр та хор Харківського Національного Академічного театру опери та балету ім. Лисенка;
дириґент - заслужений діяч мистецтв України Віталій Куценко.
Головний хормейстер - заслужений діяч мистецтв України Олексій Чернікін,
солісти Олена Старікова, Лілія Кутіщева, Олександр Лапін, Олексій Сребницький.

Одеса, Міжнародний аеропорт "Одеса" - Оркестр Одеського національного академічного театру опери та балеру. Дириґент - Ігор Чернецький.
Хор Одеського національного академічного театру опери та балету. Хормейстер - головний хормейстер ОНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Донецьк, міжнародний аеропорт "Донецьк" імені С.С. Прокоф'єва - інформація уточнюється.

Детальною інформацією про проект з вами поділяться: півініціаторка та головний координатор акції Іоланта Пришляк: 380 67 161 03 48, [email protected] а співорганізатори акції PR-аґенція «Bagels&Letters», ванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, [email protected], Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583, [email protected]

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...