App Store Google Play

Війна чи канікули?

26.03.2014 11:15
Війна чи канікули?

Війна… "Яка війна?", - запитають пацанчики з пивом "Балтіка 7" під "Сільпо". "Яка війна?", - запитають в натовпі на касах торгово-розважальних центрів у Києві.

Яка до біса війна, якщо ніхто не стріляє, танки не перемелюють асфальт твого міста, а літаки не скидають бомби. Усі знають, де найближчий генделик чи нічний клуб, але так і не відають де найближче бомбосховище.

То яка ж там війна?!

Весняне сонечко, потоки машин. Усі поспішають у своїх справах. А тим часом російські солдати, виставивши жінок з дітьми вперед автоматів живим щитом, штурмують наші військові частини в анексованому Криму. Але ця реальність далеко, за тисячу кілометрів, або лише в Інтернеті для читаючої публіки – а так для мільйонів усе ж по старому. Яка війна? В ТБ і далі "кіно і німці", московські мєнти і російське "побутове мило", і десятки вечірніх кремлівських ток-шоу про страшних і кривавих "бендеровцев". На афішах столиці - "20 лєт Валєріі" у Палаці "Україна", котра так радісно вітала введення російської окупаційної армії на територію України.

У центрі столиці маргіналізується Майдан, який тепер перетворився на маршрут "вихідного дня" для киян і гостей. Прийти, сфотографуватися на свій мобільний і піти. Кудись зникли ці всі світлі й освічені люди. Усе більше люмпену й бомжів. Тиняються тут групи малозрозумілих типів у камуфляжі й масках, деякі зайнялися відкритим рекетом і збирають кошти іменем загиблих та на потреби нібито Самооборони. Хоча уся справжня Самооборона вже віддавна займається військовою підготовкою, щоб поповнити Нацгвардію. Очевидно, що усі ці групи агресивних і "бикуючих пацанчиків" – це не ті, хто йшов під кулі "Беркута" і виносив убитих снайперами побратимів. Ця водевільна отаманщина, як піна після шторму, з'явилася вже після боїв. І що з цим усім робити – ніхто не знає. Майдан мовчить – Майдан стоїть…

Для пасивного населення усе знову помаленьку покривається совковою трясовиною "русскава міра", як було "за Януковича". Таке відчуття, що чотири місяці протистояння кривавому клептократичному і відверто бандитському режиму "регіоналів" остаточно вимотало людей. Суспільство завмерло, ніби змучилося і хоче відпочинку. Психоз і пост-військовий синдром, цілодобовий жах і невпевненість з революційного учора множиться на безвихідь кримської окупації сьогодні. Тоді люди на Майданах долали страх і знали, кого і як перемагати. Тому Янукович і його банда втекли. А от тепер, коли російський окупант знущається над нечисленними військовими в захопленому Криму, ніхто і ніяк не може вплинути на ситуацію і це безсилля й лють призводять до стану апатії. Багатьох, але не усіх.

Адже тисячі добровольців збирають речі та харчі нашій армії, яка висунулася у східні степи країни на непідготовлені позиції. Адже у військкоматах черги, у воєнторгах не проштовхнутися, у збройних магазинах деякі набої вже в дефіциті, на стрільбищах і в тирах - аншлаг. Українці знову самостійно готуються і за власні кошти утримують обоз для армії, заправляють воєнну техніку та й самі себе екіпірують. Отже наш талант самоорганізації нікуди не зник! Таки не усі опустили руки й носи, змучилися й вимагають канікул!

Тим часом у Луганську, Харкові і надалі мляво маніфестують "за Расію і Путіна", а в Донецьку таки найколоритніше - шахтарі державних шахт, місцеві гопники й професійні "фолькс-рашен" з нацистських організацій, які на балансі РФ. Ну і звичайно потішні "ряжені казакі" та агресивні "ватники" - напівтверезі бойовики з РФ. Вершина маразму цього російсько-сепаратиського "заколоту" – плакати "Янукович go home". Здається перші успішні затримання СБУ та МВС головних і буйних "руссо-фашисто" та заїжджих з ГРУ-ФСБ РФ таки дають результат - акції антиукраїнського протесту й "вуличні референдуми" усе менш чисельні й усе більше нагадують фарс. Якщо точкові удари по "п'ятій колоні Путіна" вже дають результат, значить напрямок дій вірний. Якщо вдасться швидко нейтралізувати агентуру ФСБ серед партійців різних мастей та депутатського корпусу, прикрити їх диверсійні центри, що ховалися роками під вивісками гуманітарних місій "Русского мира" (яким керує син співробітника НКВД і внук Молотова Вячєслав Ніконов) - то результат буде ще кращим.

Але найгіршою "п'ятою колоною" таки є своя, доморощена. Люди, які усі убивства, тортури, викрадення "бандами Януковича" переглядали, як багатомісячний телевізійний серіал, тепер раптом стали активними критиками усіх і уся. Ця така собі "диванна сотня" тепер найзавзятіше вимагає крові, трупів. Кричить – ведіть війська в атаку! Тобто, вимагає продовження "свого" серіалу. Кількість "радників" та "проффесіоналів" у соцмережах вже не менша, ніж армія московських мережевих тролів та ботів. Ці бійці клавіатури переповнені жовчі й "абсолютних" знань. Вони відають як за лічені дні вигравати світові війни, проводити структурні реформи в економіці, не відриваючи задниці від дивану. Вони – інтернет-гуру міжнародної політики, майстри геополітичної стратегії, аксакали політології. Їх вже не влаштовує ніщо і ніхто, хоча новий уряд з'явився лише три тижні тому, з яких 21 день у режимі російської воєнної інтервенції.

Дивно, де ж пропадала ця багатотисячна армія "кликуш" протягом чотирьох років тотального бандитизму, корупції і "покращення"? Чому їх голосу не було чути тоді? Вони скиглили і переконували інших чотири роки поспіль, що "влада Януковича надовго, тобто назавжди", а вершиною їх "опору системі" були меми й фотожаби про "старіка Азарова" чи "біснувату Ганьку". А тут раптом у лічені дні стали мозковим центром революції й світового резистансу.

Так, уряд, який склепали за партійно-квотним принципом, не може бути ефективним. Це очевидно. Усі сподівались не на одного міністра економіки Павла Шеремету, а на цілу команду технократів. Але такі бажання були ще до війни. Що ж робити у час воєнної інтервенції – вимагати змінити тих, хто "не справляється" і додати тим нестабільності у владі, чи стиснути зуби й готуватися до агресії? "Нелегітимність" влади – це мантра Кремля сьогодні, якою світові пояснюють свою агресію й підготовку до повномасштабної війни.

Вакуум влади і вакуум мізків – для нас це не менш страшна небезпека сьогодні, ніж вторгнення "зелених чоловічків" Адольфа Путіна на півострів. То ж після виборів 25 травня усе можна буде підправити і вичистити: провести перевибори бандитської Верховної Ради і створити новий коаліційний уряд опісля.

Але є одне але! Януковичі-пшонки-якименки-захарченки-портнови втекли, але ж нікуди не ділися тисячі продажних біотіл-бюджетників, масовок Партії Регіонів, нікуди не втекли закохані у Сталіна пенсіонери СРСР, загони гопників не виїхали з України, "молодь регіонів" все ще молодь. З нами поряд і сотні тисяч тих самих міліціонерів, тисячі суддів-хапуг, чиновничків-хабарників, які хамовито дерли мзду за всякий папірець. Увесь цей багаж совка і "достояніє русскава міра" - наша реальність. І тут вистачить роботи кожному, аби нейтралізувати усі ці міазми совка, усі ці рештки УРСР.

Головне не повторити синдром Помаранчевого майдану, коли після нього усі розійшлися по хатах й з гримасою огиди спостерігали, як різні "миздобули" та "незрадьмайданівці" руйнували суспільну перемогу й надії на зміни. Як повертали колишніх і перепродавали бюджетні потоки, як віддавали посади й нацбезпеку офіцерам Путіна за цілком конкретні суми.

То ж не має місця апатії – канікули будуть пізніше. Зараз кожному знайдеться "місце подвигу": хтось може помагати нашим біженцям з окупованого Криму, а хтось заганяти Бойка з його "вишками" чи Колесникова на його "хюндаях" в прокуратуру, хтось – спиняти антиукраїнський угар комуністів та гопників, а хтось – нейтралізовувати самозваних рагулів-отаманів та інших рекетирів, які видають себе за "самооборону-правий сектор". Але усі разом мусимо щоденно укріпляти своє військо і свою домівку. Бо по той бік прозорого східного кордону стоїть армада орків-нацистів. Про цю орду зі сходу навіть попереджав колись один тиран-людожер із заходу. З останнього інтерв'ю Гітлера швейцарському журналісту Курту Шпейгелю: "Націонал-соціалізму належить майбутнє, я не побоюся сказати, що це буде XXI століття. Я не здивуюся, якщо в XXI столітті націонал-соціалізм переможе в Росії".

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...