App Store Google Play

На Дніпропетровщині ОДА координує питання переселенців з Криму

21.03.2014 09:06
На Дніпропетровщині ОДА координує питання переселенців з Криму

Наразі Дніпропетровщина прийняла вже 18 сімей з Криму. У кожної родини свої проблеми: влаштувати дітей в садок, у школу, пошук роботи та ін. Наразі вирішенням питань переселенців за підтримки облдержадміністрації займаються волонтери, свою допомогу надають бізнесмени та політичні партії. Найближчим часом при облдержадміністрації буде створено підрозділ, фахівці якого будуть займатися вирішенням питань переселенців з Криму. Про це повідомив заступник губернатора Борис Філатов.

 

Заступник губернатора розповідає, що переселенці з Криму всі з досить чіткою громадянською позицією. Це люди активні, які виявили свою принципову позицію. Перші біженці з'явилися на Дніпропетровщині ще до анексії Російською Федерацією Криму. Ця сім'я приїхала з Євпаторії вже майже місяць тому, оскільки їх піддавали переслідуванням через політичні мотиви за активну підтримку Євромайдану.

 

З того часу до Дніпропетровщини переїхало вже 18 родин. Як наголошує Борис Філатов, всі родини різні, з різними життєвими проблемами і потребами.

 

«Національна ознака цих сімей – умовна. Перше – всі російськомовні. Є кримськотатарські сім'ї, є вірмени, українці, росіяни. Географія теж дуже різна: з Щолкіно, Керчі, Феодосії, Бахчисарая тощо. Тобто вивезти якусь загальну складову дуже важко, тому що люди всі різні: різного соціального статусу, з різних міст і найголовніше, що у кожного є своя трагічна історія. У людей зруйноване все життя», - сказав Борис Філатов.

Наразі, до створення будь-яких державних структур, переселенцями займаються волонтери, Штаб національного захисту при повній підтримці облдержадміністрації. Через кілька днів при облдержадміністрації буде створено відповідний підрозділ, куди будуть включені відповідні фахівці. Вони будуть координувати всі питання, пов’язані з переселенням з Криму.

 

«У разі, якщо кількість переселенців буде збільшуватись, а це так і буде, важко на волонтерських засадах комплексно вирішити ці питання без підтримки держави. Ми сподіваємось й на державну програму. Наразі велику допомогу надають звичайні громадяни області. Вони віддають свої порожні квартири, будинки. Дійсно, багато людей відгукуються за покликом серця. Ми бачимо серйозне єднання у цьому питанні. Куди не звернешся – скрізь отримуєш повну підтримку», - наголошує Борис Філатов.

 

Заступник губернатора розповідає, що до активної роботи долучаються як звичайні люди, так і бізнесмени та політичні партії. Зокрема, бізнесмени Дніпропетровщини допомагають фінансово, надаючи матеріальну допомогу біженцям. Представники Партії регіонів, без будь-яких обговорень виділили півповерху готелю для людей з Криму, де вони можуть жити скільки забажають. 

 

«Людям допомагаємо, чим можемо. Хоча природно, у кожного своя доля, свої проблеми і плани на майбутнє. Хтось хоче пересидіти, подивитися, як розвиватиметься ситуація далі. Хтось розуміє, що напевно в Криму бажання жити вже немає, і збирається тут осісти, на новому місці. Тому ми будемо персонально підходити до проблеми кожної людини, кожної родини і вирішувати її саме в такому індивідуальному ключі», - зазначає Борис Філатов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...