App Store Google Play

Активісти врятували з окупованого Криму символи українських військових

21.03.2014 12:07
Активісти врятували з окупованого Криму символи українських військових
Дніпропетровські активісти вивезли з окупованого Криму українські державні символи: прапор штабу Військово-морських сил України в Севастополі і герб військової частини в Бельбеку. Сьогодні вони показали врятовані ними речі журналістам.

За словами учасників акції, з гуманітарною місією в Криму вони перебували вже втретє, коли розпочалось захоплення російськими військовими штабу Військово-морських сил України в Севастополі. Тоді, скориставшись сум’яттям, чоловіки зняли й за згоди командування винесли з території прапор.

«Коли вони брали штаб, все відбувалось саме так, як говорив Путін: попереду йшли жінки, далі журналісти, козаки, а потім вже російські військові. Ми піднялись до кімнати управління штабом ВМС України. Поки увага була прикута до наших військових, я вирішив, що треба зняти прапор ВМС і Державний прапор України, аби він не дістався російським військовим. Я зняв, акуратно склав і сховав», – розповів координатор Дніпропетровського штабу національного захисту з роботи з військовими частинами в Криму Олексій Сухоруков.

Як розказали активісти, схожа ситуація повторилась і під час їхнього перебування у військовій частині в Бельбеку – звідти активісти змогли евакуювати майже метровий дубовий герб частини. На так званих блок-постах у Криму, де їх перевіряли під час повернення додому, дерев’яний різьблений герб видавали за стіл.

За словами активістів, у четвер врятовані ними символи будуть передані на зберігання до облдержадміністрації з тим, щоб потім повернути їх власникам.

Як розповіли учасники поїздки, українські військові в Криму наразі потребують моральної та матеріальної підтримки з континенту, зокрема, продуктів харчування, питної води, предметів гігієни, військових наметів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...