App Store Google Play

Росія далі в Україну не полізе, та й з Кримом намучається - експерт

20.03.2014 15:28
Росія далі в Україну не полізе, та й з Кримом намучається - експерт
Політичний оглядач газети «День » Юрій Райхель під час прес-конференції в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» нагадав, що з 19 березня згідно з договором між РФ і Кримом, Республіка Крим вважається прийнятою в Російську Федерацію. З цього моменту в складі Російської Федерації утворюються нові суб'єкти - Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь.

Такі дії, на думку політолога, свідчать про те, що Росія не боїться санкцій з боку світової спільноти.

Юрій Райхель вважає, що Росія хоче захопити південно-східні регіони, відокремити Україну від Чорного моря і тим самим нівелювати її стратегічне положення, яке, за поданням Москви, робить її привабливою для НАТО. Тому відступати Росія не буде.

«Напередодні можливих санкцій Заходу, Путін дає зрозуміти західним партнерам, що він, по-перше, санкцій не боїться, і, по-друге, що ці санкції його не зупиняють, а, навпаки, підстьобують», - пояснив політолог.

Водночас пан Райхель пояснив, що Росія не в змозі вести повномасштабну війну з Україною. Восьмидесятитисячну угруповання російських військ, які зараз знаходяться на наших кордонах, недостатньо для широкомасштабної війни з Україною. Для цього знадобиться 250-300 тисяч осіб, а утримання поза місцями дислокації такого великого армійського угрупування коштує дорого.

«Оскільки кількість російського угруповання не збільшується, схоже на те, що вторгнення з боку Росії не буде», - спрогнозував експерт.

А ось чого слід очікувати повсякчас, на думку Райхеля, так це локальних провокацій, по типу точкових висадок на Херсонщині, а також системної роботи російських спецслужб по дестабілізації ситуації в східних регіонах.

«Якщо українська влада знайде спосіб локалізувати конфлікт, стабілізації ситуації можна чекати до середини літа. Що стосується інших областей, від яких теж чутні сепаратистські заклики - жодна обласна рада, швидше за все, звернення, подібного кримському, не прийме, а всі ці «народні губернатори» не легітимні. Сепаратистські настрої може погасити децентралізація влади. Коли еліта Луганської, Донецької, Харківської та інших областей відчує, що може керувати певними фінансовими потоками, не питаючи дозволу у Києва, це їх заспокоїть», - повідомив політолог.

«Щодо того, чи слід відрізати Крим від українських комунікацій. Ми не можемо дозволити, щоб постраждали кримські татари, наприклад, які проявили патріотичні настрої щодо України. Ті, хто живе в Криму і зберігає український паспорт, мають отримувати пенсії та виплати. Також ми повинні постачати до Криму воду та електроенергію - але вже за європейськими цінами. Таким чином, коли знову постане питання про приєднання Криму до України, не можна буде сказати, що ми від нього відмовлялися», - додав Юрій Райхель.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...