App Store Google Play

Дніпряни підтримують кримських татар морально та грішми

20.03.2014 09:31
Дніпряни підтримують кримських татар морально та грішми

Учора ввечері у Дніпропетровську відбулась мистецька акція на підтримку кримськотатарського народу. За ініціативи кінотеатру "Правда-кіно" дніпропетровці побачили прем'єру першого художнього фільму в історії кримськотатарського народу «Хайтарма».

Всі зароблені від показу гроші перерахують на потреби кримськотатарського телеканалу ATR, який є єдиним з українських каналів, що мовить на анексованій території Криму.

Прикметно, що зала на 400 місць була забита вщент - дніпряни не лишилися осторонь трагедії співвітчизників і прийшли підтримати кримських татар. Під час перегляду у багатьох з них в очах стояли сльози.

За словами режисера-постановника та виконавця головної ролі фільму Ахтема Сейтаблаєва, «Хайтарма» розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу: 18 травня 1944 року розпочалась сталінська депортація кримських татар. Головний герой фільму, відомий кримськотатарський льотчик Амет-Хан Султан, після визволення Севастополя приїздить у рідну Алупку і стає свідком депортації.

У зйомках масових сцен стрічки брали участь понад тисячу кримчан, багато з яких пережили трагедію депортації дітьми.

Режисер підкреслив, що презентація стрічки має на меті віддати данину поваги людям, які пережили депортацію, а також нагадати глядачам про цінність взаєморозуміння між людьми різних народів та різних політичних поглядів.

«За час існування Радянського Союзу було депортовано 49 народів, 8 із них - тотально. Ми хотіли, щоб глядач виніс із залу те, що в кожної людини, незалежно від політичних поглядів, має бути бажання чути іншого, говорити відкрито з іншим, не боячись отримати битою по голові», - сказав режисер.

Планується, що стрічку «Хайтарма», кошторис якої склав близько 9 мільйонів гривень, невдовзі презентують і за кордоном. Пропозиція про показ наразі надійшла, зокрема, з посольства Чехії в Україні. Крім того, про своє бажання показати стрічку телеглядачам виступив телеканал 1+1.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...