App Store Google Play

Дніпропетровщина невпинно старішає

17.03.2014 10:19
Дніпропетровщина невпинно старішає

Упродовж року, що минув, чисельність населення області скоротилася на 15,3 тис. та станом на 1 січня 2014 року становила 3 мільйона 292 тисячі 400 осіб. Про це повідомили у перс-службі Головного Управління статистики області.

Основним чинником, що призвів до зменшення кількості жителів області, стало природне скорочення населення - результат перевищення числа померлих над кількістю народжених.

Загалом, за інформацією Головного управління статистики у Дніпропетровській області, у минулому році на Дніпропетровщині народилося 36,1 тис. немовлят, померло 51,1 тис. осіб.

Показник народжуваності зменшився з 11,2 до 10,9 народжених на 1000 жителів. У сільській місцевості народжуваність торік була вища, ніж у міських поселеннях, і склала 12,1‰ проти 10,7‰.

Упродовж 2013 року в області було зареєстровано 409 пологів з двійнятами та 4 - з трійнятами.

Як зауважують в Облстаті, найбільш активною дітородною групою є жінки віком 25-29 років. Саме на них припадає майже третина загальної кількості народжених. Середній вік матерів, які народжували дитину торік, дорівнює 27,4 роки, а жінок, що народили вперше - 24,8 роки.
Крім того,побільшало жінок, котрі народжують другу дитину, а от кількість тих, хто зважується на первістка - зменшилась. Зокрема, у 2001 частка первістків у загальній кількості народжених становила 64,3%, у 2013р. - 48,6%, других - відповідно 27,9% і 36,9%.

Кількість померлих у 2013 перевищила число народжених більше ніж на 40%. Структура загальної кількості померлих за причинами смерті в останні роки не змінилась: з кожних 100 випадків смертей 65 осіб померло від хвороб системи кровообігу, 15 - від новоутворень, 7 - від зовнішніх причин смерті. Кожен четвертий - особа у віці 16-59 років.

В облстаті наголошують, що недостатній сумарний коефіцієнт народжуваності (середня кількість дітей, яких народжує жінка за весь дітородний період) - 1,5 народжених проти 2,1, необхідних для простого відтворення населення, призводить до невпинного скорочення питомої ваги дітей та молоді у складі населення і відповідного зростання частки осіб старшого віку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...