App Store Google Play

Кримські біженці в Дніпропетровську дякують за дах, але просять їжі

16.03.2014 15:13
Кримські біженці в Дніпропетровську дякують за дах, але просять їжі
Родини, яким довелося полишити свої помешкання в Євпаторії й Феодосії та переїхати до Дніпропетровська щиро дякують місцевій владі й простим громадянам за дах над головою, але водночас нагадують, що не мають ані грошей, ані роботи.
«Ми стали справжніми вигнанцями, на нас було відкрите справжнє полювання. Мій чоловік - учасник Майдану, я роздавала листівки, спілкувалася з людьми, працювала в Євпаторії. З 20 чисел лютого активісти «Русского єдінства», ці наймані молодчики що нам тільки не робили - підпалювали двері, погрожували вбити всю родину. Якийсь час моя донька виходила з дому лише з ножицями в кишені», - розповідає пані Жанна.
За її словами, погрози переросли в реальну небезпеки для життя з появою російських вояків. Не чекаючи, коли за ними прийдуть, Жанна з родиною за дві години спакували речі й поїхали з міста і з Криму взагалі. Обрали Дніпропетровськ, адже тут родина мала друзів.
За останній тиждень до Жанни в нашому місті приєдналися більше двадцяти активістів євромайдану з Євпаторії та Феодосії - сім родин та одинадцять осіб.
За словами біженців, у прихильників «Русского єдінства» є списки усіх активістів Майдану по всьому Криму з адресами і телефонами, тому ті, хто підтримали українську революцію гідності зараз зазнають найбільших утисків.
«Людей викрадають, людей б'ють і катують. У тих, хто не згоден з Росією і окупацією відбирають майно», - повідомили Дніпрограду біженці.
Кримчани дуже вдячні дніпропетровській владі за допомогу в розселенні, але звертаються до громади міста за хоча б мінімальною матеріальною допомогою.
«При Дніпропетровській ОДА створено центр по роботі з біженцями, але він, нажаль, допомагає лише з розселенням. Але люди, які тікають від загарбників, часто виїжджають без якихось заощаджень. Ми вийшли на «Червоний хрест», але там дають лише обіди і в неділю вони не працюють. Наша родина вчора ходила до стадіону - там «Севастополь» грав з «Дніпром». Футбольні фанати - люди доброзичливі, допомогли одразу. Але аби не допомога фанів, сьогодні ми всі б залишилися без їжі. Зрозумійте, більшість людей втікали терміново і не мали змоги прихопити з собою навіть ложки», - пожалілася одна з біженців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...