App Store Google Play

Кримські біженці в Дніпропетровську дякують за дах, але просять їжі

16.03.2014 15:13
Кримські біженці в Дніпропетровську дякують за дах, але просять їжі
Родини, яким довелося полишити свої помешкання в Євпаторії й Феодосії та переїхати до Дніпропетровська щиро дякують місцевій владі й простим громадянам за дах над головою, але водночас нагадують, що не мають ані грошей, ані роботи.
«Ми стали справжніми вигнанцями, на нас було відкрите справжнє полювання. Мій чоловік - учасник Майдану, я роздавала листівки, спілкувалася з людьми, працювала в Євпаторії. З 20 чисел лютого активісти «Русского єдінства», ці наймані молодчики що нам тільки не робили - підпалювали двері, погрожували вбити всю родину. Якийсь час моя донька виходила з дому лише з ножицями в кишені», - розповідає пані Жанна.
За її словами, погрози переросли в реальну небезпеки для життя з появою російських вояків. Не чекаючи, коли за ними прийдуть, Жанна з родиною за дві години спакували речі й поїхали з міста і з Криму взагалі. Обрали Дніпропетровськ, адже тут родина мала друзів.
За останній тиждень до Жанни в нашому місті приєдналися більше двадцяти активістів євромайдану з Євпаторії та Феодосії - сім родин та одинадцять осіб.
За словами біженців, у прихильників «Русского єдінства» є списки усіх активістів Майдану по всьому Криму з адресами і телефонами, тому ті, хто підтримали українську революцію гідності зараз зазнають найбільших утисків.
«Людей викрадають, людей б'ють і катують. У тих, хто не згоден з Росією і окупацією відбирають майно», - повідомили Дніпрограду біженці.
Кримчани дуже вдячні дніпропетровській владі за допомогу в розселенні, але звертаються до громади міста за хоча б мінімальною матеріальною допомогою.
«При Дніпропетровській ОДА створено центр по роботі з біженцями, але він, нажаль, допомагає лише з розселенням. Але люди, які тікають від загарбників, часто виїжджають без якихось заощаджень. Ми вийшли на «Червоний хрест», але там дають лише обіди і в неділю вони не працюють. Наша родина вчора ходила до стадіону - там «Севастополь» грав з «Дніпром». Футбольні фанати - люди доброзичливі, допомогли одразу. Але аби не допомога фанів, сьогодні ми всі б залишилися без їжі. Зрозумійте, більшість людей втікали терміново і не мали змоги прихопити з собою навіть ложки», - пожалілася одна з біженців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...