App Store Google Play

Децентралізація – єдиний вихід із політичної кризи, – Андрій Павелко

12.03.2014 13:37
Децентралізація – єдиний вихід із політичної кризи, – Андрій Павелко

Децентралізація влади з передачею якомога більше повноважень на місцевий рівень –  єдиний вихід із політичної кризи в країні та можливість упередити сепаратистські настрої в регіонах. Таку думку  висловив народний депутат Андрій Павелко під час прес-конференції в інформаційному агентстві  «Інтерфакс-Україна».

 

Народні депутати Андрій Павелко (позафракційний),  Володимир Полочанінов (фракція ВО «Батьківщина»), Геннадій Зубко (фракція ВО «Батьківщина») та директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук представили нещодавно зареєстровані законопроекти «Про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», «Про столицю України – місто-герой Київ», про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» щодо фінансування регіонального розвитку, і пояснили, як реформа місцевого самоврядування на основі поданих ними до Верховної Ради законопроектів стабілізує ситуацію в Україні.

 

Співавтор законопроекту про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук відзначив, що питання необхідності децентралізації постійно піднімалося експертним середовищем перед усіма президентами та урядами. Однак в результаті, за його словами, лунали лише гучні заяви, а насправді вибудовувалася міцна централізована модель управління. І як наслідок, сьогодні розвиток регіонів відбувається хаотично.

 

Анатолій Ткачук вважає, що регіонам потрібно дати можливість розвиватися, виходячи з їхніх конкурентних переваг і можливостей. На його думку, для цього необхідно сформувати єдину регіональну політику та провести широку децентралізацію системи влади. Проект Закону про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні дає чітку зрозумілу стратегію як має виглядати система управління в Україні і як швидко може відбутися ця реформа.

 

«Замість хаотичного територіального устрою пропонується три рівні: громада-район-регіон. За кожним з них мають закріплюватися відповідні повноваження і ресурси. Провести реформу можна за два роки. У 2014 році прийняти всі нормативні акти, у першій половині 2015 року – утворити нові адміністративно-територіальні одиниці, а восени провести вибори на новій територіальній основі», - пояснив експерт.

 

Народний депутат Володимир Полочанінов наголосив, що реформу місцевого самоврядування потрібно проводити якомога швидше: «Безперечно ті зміни, які відбуваються в Україні, це точно не заслуга представників влади. Це заслуга громадянського суспільства. Вікно можливостей поки що відкрите, однак будь-яка влада, в тому числі й нова, вона ж і стара, намагатиметься якомога швидше закрити це вікно. Ми нічого нового не вигадуємо, ми просто беремо правильні напрацювання і намагаємося в це вікно можливостей їх надати, щоб не законсервувалася ситуація».

 

Народний депутат Геннадій Зубко відзначив, що сьогодні в суспільстві дуже високий запит на місцеве самоврядування. «Зараз, коли в областях відбувається призначення губернаторів, люди бояться, що нова влада як і попередня їх не почує. Викликає стурбованість - хто будуть ці люди, наскільки вони будуть чути громаду, наскільки вони будуть тими провідниками влади сумісного самоуправління, якого ми всі очікуємо», - розповів він. За словами Зубка, запропоновані законопроекти надають місцевим депутатам повноцінну можливість управляти територіями, передають їм повноваження не лише у прийнятті рішень, а й у їх виконанні – за допомогою механізму утворення виконавчих комітетів при місцевих радах.

 

Зі свого боку Андрій Павелко наголосив – передача більше повноважень на місця дозволить уникнути у майбутньому сепаратистських настроїв у регіонах. «Якщо ми доведемо децентралізацію до логічного завершення і передамо на місця більше повноважень разом з можливістю фінансування, то ніхто, ні на Сході, ні на Півдні, ні в будь-якій іншій частині нашої країни не буде піднімати питання сепаратизму», - сказав народний депутат.

 

Повний текст проекту закону №4313 від 27.02.2014  про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

Повний текст проекту закону №4289 від 26.02.2014 про внесення змін до Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ»

 

Повний текст проектe закону №4310 від 27.02.1014 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» щодо фінансування регіонального розвитку

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...