App Store Google Play

Шевченкове віче у Дніпропетровську зібрало тисячі людей

09.03.2014 21:37
Шевченкове віче у Дніпропетровську зібрало тисячі людей
Тисячі жителів Дніпропетровська зібралися в неділю на Шевченкове віче в центрі міста, на площі Героїв Майдану (колишня площі імені Леніна).

По-святковому вбрані люди прийшли не тільки для того, щоб вшанувати пам’ять українського поета, а й висловити свою підтримку українським військовослужбовцям у Криму та заявити про єдність і неподільність держави.

У руках вони тримали синьо-жовті прапори, плакати з цитатами з творів Великого Кобзаря, написами «Ні війні», «Ми за мир», «Ми пишаємося вами». Актуальні для сучасності рядки поезії Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим» зі сцени прочитав народний артист України, керівник українського театру одного актора Михайло Мельник.

Вітаючи присутніх зі святом, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов закликав українців до єдності. Він також пообіцяв, що після виборів президента України його команда піде з посад, передавши повноваження новопризначеному керівництву ОДА.

«Якщо ви думаєте, що ми прийшли у владу тому, що ми цього хотіли, ви дуже помиляєтесь… За три місяці, після того, як відбудуться вільні й відкриті вибори президента, ми передамо ключі від облдержадміністрації новопризначеному новим президентом голові», – сказав посадовець.

Після завершення мітингу колони Автомайдану вирушили на покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку – на Монастирський острів та до обласної філармонії.

А на площі Героїв Майдану всім охочим запропонували участь в марафоні-читанні шевченківських віршів.

9 березня виповнилося 200 років із дня народження Тараса Шевченка – видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, фольклориста та етнографа.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...