App Store Google Play

Дніпропетровцям пропонують відвідати пішу "Шевченківську" екскурсію

06.03.2014 16:54
Дніпропетровцям пропонують відвідати пішу "Шевченківську" екскурсію

10 березня у Дніпропетрвоську відбудеться екскурсія по місцях Дніпропетровська, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка. Ця екскурсія присвячена 200-річчю з дня народження поета.

"Тарас Григорович не був у нашому місті, проте він мав замальовки з наших країв, зокрема, села і пороги Катеринославської губернії", - розповів організатор екскурсії, краєзнавець Антон Мухін.

Дніпропетровськ має симало місць, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка. Це, зокрема, площа Шевченка, яка знаходиться перед входом у однойменний парк та інші.

"У нас дуже багато місць названі ім'ям «Шевченко » і всі вони пов'язані з радянською історією нашого міста. З 1920 -х років Шевченко був з радянської точки зору революційним демократом, який боровся за свободу селян. Його підігнали під комуністичну ідеологію і почали ставити пам'ятники і називати вулиці його ім'ям", - розповідає краєзнавець.

У 1925 році з'явився парк Шевченка, в минулому Потьомкінський сад. З нього почнеться екскурсія, її учасники дізнаються історію саду. Цікаво, що перші пам'ятники Шевченку були встановлені в парку. Залишився навіть один з постаментів.

Наступним за планом екскурсії є пам'ятник Шевченку на Монастирському острові. З цією пам'яткою, каже історик, пов'язані дуже цікаві історії.

"На площі Шевченка знаходиться кілька будинків Катеринославської епохи. Найвідоміший з них - будинок Д. І. Явроніцкого, де зараз знаходиться музей.

Також ми пройдемося по вулиці Шевченка, де знаходиться чимало цікавих будинків. Здебільшого на цій вулиці знаходяться прибуткові будинки. Вулиця Шевченка в катеринославські часи мала назву Поліцейської. На ній знаходилося Відділення поліції №1, зараз це територія «Каскад- плази».

Крім цього, відвідувачі екскурсії дізнаються про будинок Хреннікова та діяльності товариства « Просвіта». Збір учасників біля входу в парк Шевченка о 12.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...