App Store Google Play

Павелко: Місцеве самоврядуваня має бути основою стабільності суспільства

04.03.2014 17:05
Павелко: Місцеве самоврядуваня має бути основою стабільності суспільства
Народні депутати Андрій Павелко (позафракційний) та Володимир Полочанінов (фракція ВО «Батьківщина») зареєстрували Проект Закону №4313 про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Метою ухвалення закону є забезпечення участі кожного мешканця територіальної громади, району, регіону у здійсненні місцевого самоврядування.

Проект закону встановлює правові та часові рамки проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на трьох рівнях адміністративно-територіального устрою України: громада, район, регіон. Всі владні повноваження пропонується передати місцевим радам та їх виконавчим органам. Районним та обласним державним адміністраціям пропонується надати лише контрольно-наглядові та координаційні функції.

Андрій Павелко переконаний, що існуюча в країні система місцевого самоврядування не задовольняє потреби суспільства і потребує реформування з метою децентралізації. За його словами, зареєстрований законопроект надає представникам громади реальні механізми участі у місцевій політиці.

«Рішення місцевих рад мають відповідати реальним інтересам територіальних громад. Сьогодні ж ми спостерігаємо ситуацію, коли депутатський корпус фактично відірваний від виборців, а політика місцевих рад щодо соціально-економічного розвитку здебільшого залежить від місцевих організацій політичних партій», - пояснює Павелко.

«Владні повноваження на місцях потрібно передати місцевим, районним та обласним радам. Однак, для того щоб уникнути порушень законодавства на місцевому рівні, головам місцевих державних адміністрацій пропонується надати контролюючі повноваження», - пояснив народний депутат. За його словами, така система стримань і противаг діє в багатьох європейських країнах.

Народний депутат Володимир Полочанінов упевнений, що для успішної реалізації реформування місцевого самоврядування органи місцевої влади мають отримати економічну самостійність.

«Для виконання владних повноважень органи місцевого самоврядування наділяються податковими джерелами на основі вагомих місцевих податків і зборів. Нашим наступним законодавчим кроком буде ініціатива передачі на місцевий рівень сплати податку на доходи фізичних осіб. Зараз цей важливий податок сплачується за місцем реєстрації підприємства. Ми будемо ініціювати зміни в податкове законодавство, щоб податок на доходи фізичних осіб сплачувався там, де людина проживає. Це важливий ресурс для забезпечення життєдіяльності територій», - пояснив Володимир Полочанінов.

Окрім того, відповідний законопроект забезпечить приведення українського законодавства у сфері місцевого самоврядування у відповідність до норм Європейської хартії місцевого самоврядування і виконання зобов'язань, взятих Україною при вступі до Ради Європи.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...