App Store Google Play

Павелко: Місцеве самоврядуваня має бути основою стабільності суспільства

04.03.2014 17:05
Павелко: Місцеве самоврядуваня має бути основою стабільності суспільства
Народні депутати Андрій Павелко (позафракційний) та Володимир Полочанінов (фракція ВО «Батьківщина») зареєстрували Проект Закону №4313 про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Метою ухвалення закону є забезпечення участі кожного мешканця територіальної громади, району, регіону у здійсненні місцевого самоврядування.

Проект закону встановлює правові та часові рамки проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на трьох рівнях адміністративно-територіального устрою України: громада, район, регіон. Всі владні повноваження пропонується передати місцевим радам та їх виконавчим органам. Районним та обласним державним адміністраціям пропонується надати лише контрольно-наглядові та координаційні функції.

Андрій Павелко переконаний, що існуюча в країні система місцевого самоврядування не задовольняє потреби суспільства і потребує реформування з метою децентралізації. За його словами, зареєстрований законопроект надає представникам громади реальні механізми участі у місцевій політиці.

«Рішення місцевих рад мають відповідати реальним інтересам територіальних громад. Сьогодні ж ми спостерігаємо ситуацію, коли депутатський корпус фактично відірваний від виборців, а політика місцевих рад щодо соціально-економічного розвитку здебільшого залежить від місцевих організацій політичних партій», - пояснює Павелко.

«Владні повноваження на місцях потрібно передати місцевим, районним та обласним радам. Однак, для того щоб уникнути порушень законодавства на місцевому рівні, головам місцевих державних адміністрацій пропонується надати контролюючі повноваження», - пояснив народний депутат. За його словами, така система стримань і противаг діє в багатьох європейських країнах.

Народний депутат Володимир Полочанінов упевнений, що для успішної реалізації реформування місцевого самоврядування органи місцевої влади мають отримати економічну самостійність.

«Для виконання владних повноважень органи місцевого самоврядування наділяються податковими джерелами на основі вагомих місцевих податків і зборів. Нашим наступним законодавчим кроком буде ініціатива передачі на місцевий рівень сплати податку на доходи фізичних осіб. Зараз цей важливий податок сплачується за місцем реєстрації підприємства. Ми будемо ініціювати зміни в податкове законодавство, щоб податок на доходи фізичних осіб сплачувався там, де людина проживає. Це важливий ресурс для забезпечення життєдіяльності територій», - пояснив Володимир Полочанінов.

Окрім того, відповідний законопроект забезпечить приведення українського законодавства у сфері місцевого самоврядування у відповідність до норм Європейської хартії місцевого самоврядування і виконання зобов'язань, взятих Україною при вступі до Ради Європи.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...