App Store Google Play

Служителі УПЦ КП наголосили на актуальності створення помісної церкви

03.03.2014 17:15
Служителі УПЦ КП наголосили на актуальності створення помісної церкви

Потреба створення єдиної помісної православної церквистоїть сьогодні на порядку денному, особливо у зв’язку з початком Великого посту. Про це 3 березня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» заявив керуючий Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату Преосвященнійший єпископ Симеон.

 

«Сьогодні всі віруючі люди мобілізуються у звершенні великих подій у своєму власному житті. І я хотів би поговорити  про події, які сьогодні відбуваються в державі. Ми сьогодні, як Українська Православна Церква, враховуючи звернення Святійшого патріарха Філарета про об’єднання Української Православної Церкви в одну помісну православну церкву, закликаємо до цього об’єднання.

 

Нам потрібно знаходити конструктивний діалог до об’єднання церкви. Ми повинні зробити це на місцях вже сьогодні, ми маємо подолати духовну кризу у кожному регіоні. Я впевнений, що коли з’явиться єдина помісна православна церква, не буде розколів і у державі. А коли церква розділена — виникають різні проблеми, що й відбувається сьогодні у державі», - проголосив єпископ Симеон.

 

Не обійшов він увагою і найбільшу загрозу сучасності – зовнішню інтервенцію.

 

«Мир і злагода повинні починатися з церкви. Ми засуджуємо насилля, яке сьогодні є у суспільстві. Братовбивча війна ні до чого доброго не призведе. Сьогодні вже розпочався Великий піст, а отже, особливо важливо проявити смирення та любов один до одного. Я бажаю, щоб це звернення почули наші брати і сестри. Бажаю, щоб об’єднавчий процесс сповнився любов’ю, і ми всі служили у єдиній православній церкві», - наголосив єпископ.

 

«Ще вчора ми відсвяткували Прощену Неділю і Масляну. Прощена неділя підготувала нас до праці над самими собою. І нам дається 40 днів, щоб знайти час для Бога. Ми всі в житті проповідуємо християнство, але приходимо до церкви лише тоді, коли потрібно щось випросити у Бога. Я закликаю усіх прийти до церкви, взятись за своє християнське життя, переглянути самих себе», - нагадав про обітниці вірянам голова єпархії.

 

«Церковні двері відкриті для кожного, потрібно лише знайти час і прийти до церкви. Тоді Господь Милосердний завжди буде з нами», - резюмував владика Симеон.

 

Секретар Дніпропетровської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Лопушанський зачитав звернення керуючого Дніпропетровської УПЦ КП до Керуючого Дніпропетровської УПЦ МП.

 

«Згідно зі зверненням святійшого патріарха Філарета, щодо невідкладного подолання існуючого церковного розділення в Україні, звертаюся до Вас, як до правлячого архієрея дніпропетровської єпархії УПЦ МП про початок переговорів щодо об’єднання. Переконаний в необхідності такого живого діалогу, який призведе до об’єднання православ’я в Україні в єдину помісну УПЦ. 01.03.2014 особисто я, духовенство єпархії та віруючі прийшли під стіни Свято-Троїцького собору, тим самим засвідчуючи необхідність спільної молитви, яка має стати рушійною силою подолання тимчасового розділення церкви. Саме ми, духовенство Православної церкви, маємо показати приклад любові і єдності і миру, адже ці християнські чесноти необхідно втілити в життя української держави. Тому закликаю Вас переходити від слів до реальних кроків для збереження цілісності як держави так і церкви», - йдеться у зверненні.

 

Викладач Дніпропетровської духовної та семінарії ієрей Сергій Нарольський додав, що «сьогодні, у  нелегкий період певної напруги у суспільстві, Господь дає нам можливість зустріти весну календарну і весну духовну — Великий піст».

 

«Блаженні миротворці бо вони синами божими назвуться. А цей Великий піст має положити в кожне серце велику місію бути миротворцем, починаючи зі своєї сім’ї, рідних близьких, друзів, колег, закінчуючи тими, кого ми не вважаємо друзями, ми маємо випромінювати християнську любов та бути єдиними у вірі. Духовенство мусить показати приклад, і тоді за нами будуть слідувати всі інші», - додав настоятель.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...