App Store Google Play

Кримські граблі Російської Імперії

03.03.2014 12:02
Кримські граблі Російської Імперії

Здається, Російська Імперія, точніше Російська Федерація Володимири Путіна впевнено йде по звичним для імперських настроїв Москви кримським граблям, відомим ще за царювання Миколи І.

 

Не проводячи жодних паралелей, відзначимо кілька спільних рис, які відрізняють ситуацію, що склалася навколо російського вторгнення в Крим із сумно відомою Кримською війною 1853-1856 років.

 

Тоді Російською імперією правив професійний воєнний Микола Романов, який ставив військову міць головним пріоритетом держави, а славу для імперії шукав у загарбницьких війнах з Іраном, Туреччиною та навіть країнами Європи. Зараз Росією править колишній офіцер національної безпеки Володимир Путін, який понад усе цінує військову міць, яку полюбляє демонструвати як на кордонах Російської Федерації (Чечня, Грузія), так і далеко за її межами.

 

Микола Перший прийшов до влади на хвилі придушення повстання декабристів 1925 року і відзначився в історії як тиран, який встановив у країні режим військово-поліцейської диктатури. При ньому величезну роль в державному управлінні відіграла особиста канцелярія царя і особливо її «Третій відділ» — управління таємної політичної поліції і жандармерія. У Володимира Путіна роль Федеральної служби безпеки та Головного розвід управління важко переоцінити, в країні знищено фактично будь-яке вільнодумство, закриті телеканали і видання, що викладали відмінну від кремлівської точку зору, заборонені несанкціоновані мітинги, опозиційні лідери раз-по-раз опиняються у в’язниці.

 

Микола І офіційно розв’язав війну – через спробу «захистити інтереси 12 мільйонів православних» на територіях Османської імперії, яких «нещадно притіняли мусульмани», попри те, що Кючук-Кайнарджійський мирний договір всі ці права гарантував і так. Володимир Путін намагається «захистити росіян України», які «потерпають від фашистів-бандерівців», хоча в цей самий час українці російського походження збираються у багатотисячні мітинги проти вторгнення на територію України російських військ.

 

У 1853 проти дій російського імператора об’єдналася мало не вся Європа: спочатку Британія та Франція ввели свої ескадри в Чорне море, а потім до союзників приєдналися Австрійська імперія, Сардинія та Пруссія. На початок березня дії Росії в Криму засудили всі без винятку країни «великої сімки», про неприпустимість позиції Володимира Путіна заявили лідери мало не кожної європейської країни.

 

Нарешті, згадаємо, чим завершилася Кримська війна для Росії й Миколи І – «героїчною обороною» Севастополя, який врешті-решт було здано, затопленням всього Чорноморського флоту, втратою контролю над Кримом, нарешті – смертю самого імператора при доволі загадкових обставинах. Росія зганьбилася на міжнародній арені, а всередині настав період кардинальної лібералізації, який вилився, у тому числі, й у відміну кріпацтва.

 

Ще раз підкреслюю – я не проводжу жодних аналогій, лише викладаю історичні факти, як вони є. А от російському керівництву варто замислитися над наслідками вторгнення, враховуючи не надто оптимістичний історичний досвід.

 

Чи й далі ходитиме Володимир Путін по граблях імператора Миколи І, покаже найближчий час.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...