App Store Google Play

У справі «дніпропетровських терористів» зникли речові докази

27.02.2014 09:42
У справі «дніпропетровських терористів» зникли речові докази

У справі «дніпропетровських терористів» зникли речові докази, заявила сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровську адвокат одного з обвинувачених у «пособництві терористам» Лева Просвірніна Олена Кирилова.

Просвірніна звинувачують у тому, що в жовтні 2011 року він перевіз із квартири іншого обвинуваченого Віталія Федоряка в квартиру його товариша, політолога Віктора Сукачова саморобний вибуховий пристрій, а 14 травня 2012 купив сім-карту, з якої згодом Сукачов здійснював дзвінки з вимаганнями грошей від держави.

«Я хочу розповісти про кричущий факт зникнення єдиного речового доказу по першому звинуваченню - чорного поліетиленового пакета, у якому нібито перевозився вибуховий пристрій, результати дослідження даного пакету додаються до матеріалу справи. До того ж, цей пакет не був описаний у протоколі огляду місця події, його немає на фото та відеоматеріалах, зроблених під час огляду», - сказала адвокат.

Вона також нагадала, що її підзахисний під час судових засідань неодноразово заявляв про заходи недозволеного впливу з боку слідчих: у перші дні затримання йому не давали спати, він досі жодного разу не бачився з рідними.

«Ми сподіваємось, що тепер державне обвинувачення змінить свою позицію і зверне увагу на фальшування доказів у справі і на незаконне утримування мого підзахисного під вартою, адже раніше ця справа супроводжувалась прокурором області, яка, як ми припускаємо, була особисто зацікавлена в обвинувальному вироку, адже розраховувала на кар'єрне зростання завдяки цій справі», - сказала Радіо Свобода у середу Олена Кирилова.

Обласна прокуратура на заяву адвоката поки ніяк не відреагувала. За даними місцевих ЗМІ, прокурор області Наталя Марчук написала рапорт на звільнення, її заступники - у відпустці, кабінети в будівлі прокуратури опечатані «Правим сектором».

27 квітня 2012 року у Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів від держави. Серед підсудних - дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у кількох містах України.

Наступне судове слухання у справі призначене на 11 березня.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...