App Store Google Play

У Дніпрі провели круглий стіл Євромайдану

27.02.2014 09:27
У Дніпрі провели круглий стіл Євромайдану
Учора відбулися перші збори круглого столу Євромайдану, який активісти планують зробити постійно діючим.

Серед учасників представники громадських організацій та громадських об'єднань - загалом понад 18 організацій, в тому числі і активістки «Сестринської сотні».

Два найголовніших питання, які сьогодні обговорювалися - це правила і регламент, за якими працюватимуть рада та попередньо створена робоча група (інформаційно-аналітична) з питань люстрації кандидатів у майбутню владу.

По регламенту ради були прийняті наступні рішення:

- Від кожної громадської організації/ будь-якого іншого громадського активу на раду делегується один представник з правом голосу, він же й спікер. Це, на переконання активістів, дозволить уникнути хаосу і неорганізованості.
Водночас, підкреслюєтсья, що присутніми на раді можуть бути всі охочі.

- Кворум (легітимність зібрання від кількості присутніх) визначається найпростішим стандартом - 50%+1.

- Прийняття рішень також визначається простою більшістю - 50%+1 голос по стандартних питаннях.

- Рішення ради не є обов'язковими для виконання тими учасниками ради, які НЕ підтримали те чи інше голосування.

Крім того, було вирішено створити інформаційно-аналітичну групу, яка займатиметься збором та підготовкою матеріалів по будь-яких кандидатах, які претендують на місце у законодавчій та виконавчій владі, співпрацюватиме з люстраційною комісією, оприлюднюватиме ці матеріали для інформування громадськості.

Відповідальним за створення цієї групи обрано Павла Хазана. В ній бере участь і активістка «Сестринської сотні» Вікторія Наріжна.

Сьогодні група збиралась для опрацювання механізму оцінювання кандидатів на владні посади (на засадах руху «Чесно» та загальноприйнятих люстраційних механізмів європейських країн). Вже сьогодні, обіцяють члени інформаційно-аналітичної групи, ця основа буде запропонована на розгляд громадськості.

Крім того, попередньо були запропоновані механізми роботи з міською владою. На зібранні дійшли висновку, що негайний розпуск міської ради зараз не є першочерговим - для забезпечення роботи міста та зниження градусу напруги серед містян.

Однак, це не означає, що міська рада і далі має залишатися без нагляду громади. Тому була висунута пропозиція так званої коаліційної угоди по наступних питаннях:
- міськрада має замінити голів виконкомів під контролем громадської ради;

- міськрада має ініціювати питання підзвітності правоохоронних органів усіх рівнів по справах, що мали місце в грудні 2013 року та січні 2014 року стосовно громадських активістів міста;

- міськрада має ініціювати підняття та перегляд справ по відчуженню землі й комунальної власності;

- міськрада бере на себе зобов'язання по саморозпуску після виборів Президента України у травні 2014 року.

Також на зборах розгянули необхідність створення робочої групи для оголошення тих видів діяльності/ відділів виконавчої влади, на які громадська рада міста та окремі активісти можуть мати вплив або можуть бути задіяні в цих видах діяльності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...