App Store Google Play

Києву можуть повернути справжнє місцеве самоврядування

27.02.2014 16:21
Києву можуть повернути справжнє місцеве самоврядування

Народні депутати Андрій Павелко та Володимир Полочанінов зареєстрували Проект Закону №4289 про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ».

 

Про це повідомила прес-служба народного депутата України Андрія Павелка

 

Проект закону передбачає передати всі владні повноваження Київській міській раді на чолі з обраним міським головою. При цьому Київській міській державній адміністрації пропонується надати  лише контрольно-наглядові та координаційні функції.

 

Законопроект пропонує здійснювати місцеве самоврядування у місті Києві «територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті Києві ради та їх виконавчі органи». Тобто передбачається відновлення діяльності районних рад та ліквідація районних державних адміністрацій. Виконавчу владу у районах пропонується передати виконавчим комітетам районних рад.

 

«Всю повноту влади в столиці потрібно передати Київській міській раді, районним радам та міському голові. Адже саме депутатам та меру кияни делегують право управляти містом, фінансами та розпоряджатися міською власністю. Однак, для того щоб уникнути самоуправства та порушень законодавства на місцевому рівні, голові КМДА потрібно надати контролюючі повноваження. Таким чином буде створено систему стримань та противаг, яка діє в багатьох європейських країнах», - пояснив один з ініціаторів законопроекту Андрій Павелко. 

 

Відповідно до законопроекту, голова КМДА матиме право зупиняти дію актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування протягом 15 днів з моменту отримання акта з одночасним зверненням до суду з адміністративним позовом про визнання його незаконним.

 

Народний депутат Андрій Павелко переконаний, що система державного управління потребує цілого комплексу реформ з метою децентралізації в бік розширення повноважень органів місцевого самоврядування.

 

«Надмірна централізація владної вертикалі довела свою неефективність як у державі в цілому, так і в столиці. Потрібно надати більше повноважень місцевому самоврядуванню, забезпечивши таким чином право територіальних громад відстоювати свої інтереси. Чотири роки тому в Києві було ліквідовано районні ради, внаслідок такої сумнівної «оптимізації» увесь цей час думку киян не лише не чули, а й не вважали за потрібне вислухати. Децентралізацію влади в країні потрібно проводити у всіх регіонах, однак вже сьогодні пропоную почати з Києва і повернути киянам право на самоврядування», - сказав Андрій Павелко.

 

Також Проект Закону пропонує проводити вибори мера міста Києва в два тури.

«Сьогодні столиця, як і будь-яке інше місто в нашій країні, потребує радикальних реформ всієї управлінської вертикалі, потребує змін у підходах чиновників до своїх функцій та зобов’язань. Сьогодні люди як ніколи вірять, що такі зміни можливі. А проводити реформи можливо, лише опираючись на довіру громадян. Тому я переконаний, що реалізувати дійсно системні реформи у столиці зможе лише той, хто отримає підтримку більшості киян. І якщо жоден з кандидатів не отримає більше ніж 50% голосів виборців, вибори мають проводитися в два тури», - пояснив необхідність прийняття внесеного законопроекту народний депутат Володимир Полочанінов.

 

 

Повний текст Проекту Закону

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...