App Store Google Play

Україна отримала своїх героїв

24.02.2014 12:43
Україна отримала своїх героїв

Україна отримала своїх героїв: живих і тих, кого вже охрестили Небесною сотнею чи Небесною вартою. Героїв, на місце загибелі котрих тисячі людей приходитимуть із свічками та квітами - тих, за кого молитимуться у різних куточках країни, тих, кого має пам'ятати кожен українець. Героїв, які полягли за ідею нової УКРАЇНИ, за її краще майбутнє, за надію, за нас з вами. І разом з ними, пліч опліч, стояли тисячі звичайних людей, також героїв, готових іти на смерть один заради іншого, кожен за свою Державу, кожен проти спільного ворога - злочинної влади. Такого в історії сучасної України ще не було: люди з вулиці стали героями!

 

Знаходячись на роздоріжжі між заходом та сходом, Україна часто ставала бранкою різних імперій, релігій, ідеологій, її весь час об'єднували та роз'єднували, роблячи частиною різних держав.

Саме тому Україна так і не змогла дійти згоди щодо своїх героїв: під час відомого всеукраїнського опитування, що відбулося кілька років тому, після режисури відомого героєвєда Дмитра Табачника, Степана Бандеру відтіснила далека для сьогоднішнього українця постать Ярослава Мудрого. Авжеж, краще братовбивця, ніж неоднозначний Бандера. Так і залишились ми без героїв, як залишились без національної ідеї протягом всіх років незалежності і становлення країни.

Жоден президент України не опікувався створенням спільної для кожного українця національної ідеї, зміцненням єдності людей, створенням спільних цінностей. Країна без героїв та національної ідеї - осиротіле мале дитя, яке не має віри ані у власні сили, ані у власне майбутнє.

Не було б все так страшно, яки б не північні сусіди, ідеологічна машина яких не спиняється ані на хвилину. Ця держава не лише проводить імперіалістичну ідеологічну політику у підконтрольних засобах масової інформації, не лише фінансує з держбюджету кінематографічні військові епопеї, які гартують бойовий дух нації, не лише "оточує" себе внутрішніми та зовнішніми ворогами, аби населення знало кого звинувачувати у всіх бідах, а й попутно вправно вносить розбрід серед нас, українців, використовуючи задля цього найрізноманітніший арсенал засобів. А ми нічого не можемо цьому протиставити. Вибачаюсь! Не могли, донедавна.

Історія зробила свій безжальний запис кривавим розчерком пера. Змінилися пріоритети, зросло самоусвідомлення, не боюся припустити, що це позначилося навіть на релігійності громадян – всі бачили, які священики стояли під кулями на Майдані, де ховали людей від побиття та облаштовували госпіталі, а де закликали до розгону та давали прихисток найманим тітушкам, що згодом атакували цивільне населення.

Пробив час змін - народилося нове покоління українців. З цієї сторінки ми починаємо нову історію України - держави, яка має власних героїв!

На Майдані прощаються з загиблими_3
Reuters

 

Це були тяжкі часи для всіх нас, українців: починаючи з першої крові, з першого загиблого, з першого замученого тортурами, з першого вбитого снайпером... Так гартувалася країна, так змінювалася свідомість, так народжується нова держава...

Важко знайти в світі країну, яка б пережила більше, ніж Україна за останні сто років: революція, громадянська війна, здобута та втрачена незалежність, колективізація, розкуркулення, голодомор, репресії та знищення свідомої інтелігенції, приєднання західних областей, повстанська антирадянська боротьба, Друга світова війна, концтабори та Бабин яр, знову голод....

Рахунок іде на мільйони загиблих українців!!! Десять, двадцять чи тридцять мільйонів – вже ніхто ніколи не порахує! Знищувався цвіт нації, ті, хто чогось прагнув, за щось боровся....Скільки передчасно загинуло українців - наших нездійсненних прадідів, скільки не народилося наших дідів та батьків за це століття?

Я завжди дякувала Богові за те, що на моєму віці в Україні не було війни, що не ллється невинна кров, не плачуть матері, не лунають постріли. Але не минулося...Так вирішила доля: маленька іскра, що спалахнула у вигляді студентської демонстрації за євроінтеграцію, перетворилася на палаюче полум'я, яке підняло і поєднало всю країну. Змінило все безповоротно! Мирний, спокійний та напрочуд терплячий народ, чия "хата завжди скраю", за кілька місяців змужнів, помудрішав і об'єднався проти справжнього ворога - злочинної влади, маріонетки в руках сусіднього тирану!

Сила народу перемогла! Революція відбулася не лише на майданах міст та селищ, найголовніша революція сталася в наших з вами головах! Мойсей водив свій народ сорок років пустелею, аби вивести рабський дух і зростити нове покоління. Україні знадобилося трошки більше двадцяти, щоб народилося і заявило про себе нове покоління - покоління небайдужих, свідомих та активних; покоління патріотів, здатне підняти за собою всіх: від малого до старого.

Ми чекали на вас, герої! Герої, які не вважають себе героями, які роблять те, що їм велить серце, які не бояться покласти своє життя за майбутнє своєї країни! Герої, про яких ще складуть вірші та пісні! Звичайні люди, які думали, відчували, діяли і вірили; люди, які не скорилися, не злякалися, не відступили, що стояли до кінця, до перемоги! І стоятимуть, доки потрібно! Ви розбудили всіх нас, ви зробили нас небайдужими, ви дали нам надію на краще, ви показали нам велич нас самих!

І це перемога! Це вже велика перемога, незважаючи на те що, буде далі! Ми вже не ті, що були чотири місяці тому! Ми - сила, ми - країна, ми – надія!

Сьогодні ми – нація, поєднана кров'ю, кров'ю загиблих, кров'ю НАШИХ з вами братів та сестер, які довели нашу з вами належність до козацького роду! Сьогодні ми - народ, що прокинувся і прагне відродитися! Я дякую тобі, що ти є, Україно!

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...