App Store Google Play

Борис Філатов ініціює створення громадської комісії

24.02.2014 13:07
Борис Філатов ініціює створення громадської комісії

Ввечері 23 лютого чартерним рейсом Борис Філатов, Геннадій Корбан та Олена Васильченко прилетіли до Дніпропетровська з Ізраїлю. У аеропорті їх зустрічали журналісти та Активісти "УДАРу". Бізнесмені не приховують радості від повернення на Батьківщину та через події, що відбулися в Україні за останні кілька днів. Борис Філатов каже, основна причина їхнього від'їзду за кордон - політичні переслідування. Історії в них різні, проте дуже схожі. Бізнесмени наголошують: влада намагалася звинуватити їх в організації та фінансуванні акції протесту біля Дніпропетровської обладміністрації 26 січня.

 

«У них не було ані свідчень, ані документів, щодо розмов про те, що ми до цього причетні, вони вирішили нас заганяти по паралельній кримінальній справі. Ця кримінальна справа – про вбивство нашого партнера, вони її не розслідують. І після того, як нас всіх викликали у цій справі на один і той самий час, до одного і того ж слідчого, ми зрозуміли, що нас беруть в заручники, нам про це пізніше повідомили», - розповів Борис Філатов.

 

У Олени Васильченко - голови Дніпропетровського "УДАРу" - своя історія. Після подій 26 січня, коли правоохоронці почали затримувати людей без жодних підстав, вона Із актівістами та нардепом від "УДАРу" Сергієм Капліним, намагалася допомогти затриманим. Об'їздили відділки міліції, просили віддати людей на поруки. Невдовзі біля її будинку почали чергувати тітушки. Олену викликали на допиті в прокуратуру та обшукали квартиру батьків. Звинувачували у масових заворушеннях.

 

«Моя мати - жінка похилого віку. Я не живу з нею більше 25 років. До неї вломилися додому близько 7 чоловік, показали їй якийсь папірець на обшук і почали нишпорити по квартирі. Розповідали їй, що у неї дочка екстремістка». – повідомила журналістам Олена Васильченко.

 

Питань, каже Борис Філатов, до представників місцевої влади та силових структур, накопичилося багато. Отримати відповіді треба найближчим часом. Тому одразу почнуть створювати Громадську комісію з розслідування неправомірного застосування сили при розгоні мирного мітингу 26 січня.

 

«І кожен із співробітників правоохоронних органів, а так само посадових осіб органів влади, починаючи з віце-прем'єра Вілкула, який давав команди, і ми точно це знаємо, повинен понести за це відповідальність», - запевнив присутніх Філатов.

 

Також Борис Філатов та Олена Васильченко наголосили, що від їхнього імені прес-служба Партії регіонів у мас-медіа розповсюджувала фальшиві заяви щодо їх негативного ставлення до Віталія Кличка та Ріната Ахметова. Натомість, ізраїльські політики, каже бізнесмен, ілюзій щодо подій в Україні не мали, та запропонували підтримку.

 

«Я щасливий, що я повернувся додому. Я повернувся в зовсім іншу країну. Зараз у всій країні в такій ситуації буде дійсно великий емоційний і національний підйом, який підніме і свідомість, і гордість, і економіку, і поліпшить наше з вами життя», - в свою чергу повідомив Геннадій Корбан, який також прилетів чартером з Ізраїлю.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...