App Store Google Play

Курячий: Чи зможуть місцеві ради витягнути Україну з прірви?

19.02.2014 09:47
Курячий: Чи зможуть місцеві ради витягнути Україну з прірви?

У країні найгостріша політична криза, про яку знають усі. Але те, що за півтора-два місяці вона переросте у повномасштабну економічну катастрофу, знає не кожен.

 

Про це 17 лютого на своїй персональній сторінці написав депутат фракції ВО «Демократи» Дніпропетровської міської ради Максим Курячий.

 

Як нагадує депутат, з 10 лютого по всій країні почалися затримки з виплатами пенсій. Причина проста - грошей немає. Ні на сайті Мінфіну, ні на сайті Держказначейства немає інформації про надходження до бюджету за січень поточного року. Очевидно, що план по доходах виконано не був. Це означає, що в найближчі тижні на майдани по всій країні можуть вийти мільйони українців.

 

«Що далі? Поки київські політики всіх кольорів і відтінків будуть у парламенті шукати порятунок в реанімації Конституції - 2004 року, або ж внесення якихось змін в основний закон, або ще щось, може бути пізно. З моєї точки зору, прийшов час депутатам місцевих рад усіх рівнів використовувати весь наш потенціал, щоб не дати країні звалитися в прірву. Для цього потрібно кілька речей», - пропонує шлях подолання кризи Курячий.

 

На його думку, насамперед, необхідно в терміновому порядку переглянути місцеві бюджети, щоб не допустити колапсу комунального господарства.

 

«Негайно припинити фінансування «потьомкінських сіл» під виглядом всіляких «покращень»: програм і проектів правлячої партії, метою яких є банальний «розпил» бюджетних коштів і PR місцевих чиновників. Жорсткий контроль витрат і економія бюджетних коштів - ось головне гасло дня», - йдеться в заяві.

 

Крім того, Курячий вимагає скасувати всі рішення місцевих рад, які так чи інакше зв'язують ініціативу бізнесу та перешкоджають його роботі.

 

«В умовах насуватися колапсу частина економічно активного населення буде шукати шляхи для самовиживання. Не потрібно їм заважати», - зауважує політик.

 

Крім цього, Курячий бачить необхідність у забезпеченні можливості працювати органам самоорганізації населення - будинковим, вуличним і квартальним комітетам, які можуть взяти на себе вирішення якоїсь частини комунальних проблем у містах і селах.

 

«У чинному законодавстві достатньо норм, що дозволяють органам місцевого самоврядування делегувати частину своїх повноважень. Люди вже самоорганізувалися, потрібно їх підтримати», - закликає колег депутат.

 

Але найголовніше, на думку депутат міськради, що депутати місцевих рад мають пам'ятати, що вони представляють територіальні громади, всіх громадян, а не лише політичні партії.

 

«Комунальна, соціальна, економічна безпека наших виборців зараз найголовніше для депутатського корпусу місцевих рад. А партійними рейтингами будемо мірятися потім», - підсумовує представник «Демократів».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...