App Store Google Play

Європейські інспектори вражені діями дніпропетровських правоохоронців

18.02.2014 22:04
Європейські інспектори вражені діями дніпропетровських правоохоронців

18 лютого Дніпропетровськ відвідала делегація Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК).

 

Представники Комітету зустрілися із постраждалими від міліцейського свавілля під час та після подій 26 січня під Дніпропетровською облдержадміністрацією, з адвокатами та родичами затриманих.

 

Особливу увагу у європейських представників викликали дії дніпропетровських правоохоронців та представників влади, які не лише не протидіяли незаконним збройним угрупуванням «тітушків», а й сприяли їх нападу на мирний мітинг.

 

Уповноважений Ради Європи, член КЗК Джордже Алемпієвіч з подивом слухав про затримання і засудження до 2 місяців тримання під вартою як «небезпечного злочинця» і «організатора масових заворушень» інваліда дитинства Владислава Каченюка, який переніс ДЦП.

 

Ще більше пожвавлення у членів Комітету викликали розповідь блогера Олега Черненка, про те, як його, навіть не учасника мітингу, правоохоронці більше двох хвилин поливали водою на морозі -15 градусів.

 

Про ці та інші випадки нелюдського та жорстокого поводження із затриманими члени КЗК мають намір доповісти на Раді Європи найближчим часом. Висновки Комітету також можуть бути використані в якості експертних у діяльності Європейського суду з прав людини.

 

З Дніпропетровська члени комітету відправилися до Києва, де відбуваються бойові дії, аби спостерігати, як правоохоронці поводяться із затриманими активістами.

 

Адвокат Оксана Томчук, яка разом з Віталієм Погосяном здійснює правовий захист десяти з 26 затриманих після подій 26 січня, назвала увагу представників Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню вкрай важливою.

 

«Це визначна подія для нашого міста. Після візиту Єврокомісара з Прав людини Нільса Мужнієнкса візит делегації КЗК Ради Європи – це справжній інформаційний прорив. Впевнена, увага європейських дипломатів і правозахисників допоможе заподіяти порушенням прав людини в подальшому та притягнути до кримінальної відповідальності тих осіб, які перевищили свої повноваження і відповідальні за незаконні дії по відношенні до мітингувальників 26 січня», - оцінила зустріч адвокат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...